Täna avatakse aasta looma fotonäitus „Kopral kodu kaldavees“ 15.11

Reedel, 15. novembril kell 16 avatakse RMK Tallinna kontori aatriumis loodusfotode näitus "Kopral kodu kaldavees". Näitusele jõudnud 64 tööd tutvustavad tänavust aasta looma ja tema tegevusjälgi looduses.

Fotonäitusel näeb, kui vägev ehitusmeister on kobras ning kui paljudele liikidele ta elupaiku loob. Koprauurija Nikolai Laanetu kõneleb kopra käekäigust Eestis ja sellest, miks looma arvukus langeb.

„Rohkem kui poolteist sajandit tagasi liigse küttimise tagajärjel Eestist kadunud kobras taasasustati siia 20. sajandi teisel poolel. Viimane kobras kütiti Eestist teadaolevalt 1841 – eks see oli kopra nahk ja nõre, mille väärtust hinnati ülikõrgeks ning kopra liha, mis maitses hästi,“ rääkis kopra käekäigust fotovõistluse eestvedaja Helen Arusoo MTÜ-st Aasta loom.

Kobras jõudis siia tagasi 1950. aastatel, olles meie mailt puudu üle 100 aasta. Kopra tulekust oli kohalikul loodusel ainult võita, sest kobras on meister looma uusi elupaiku: sopistama kaldaserva, rajama urge ja varjekohti. Ta paisutab vett ning ehitab tammi, tassib kokku kuhila, mille ääres nii mõnigi liik kenasti söönuks saab.

Sügisel toimunud fotovõistlusele laekus 335 fotot, millest näitusele valiti 64.

Avamisel jagavad žürii väljavalitud piltidele auhindu Eesti Terioloogia Selts, RMK, Tallinna Loomaaia Sõprade Selts, Eesti Jahimeeste Selts, ajakiri „Eesti Jahimees“, Professional Sound Source PROSS OÜ ja Looduskalender.

Näitus jääb aadressil RMK Tallinna kontor, Toompuiestee 24 avatuks 31. jaanuarini 2020.