Karoli luha tee ja Jaamaküla jõe sild said tänapäevase lahenduse  19.09

Sel nädalal jõudis Ida-Virumaal Struugade maastikukaitsealal lõpule neli aastat kestnud töö ligipääsu rajamiseks Narva jõe äärsele Karoli Luhale.

Struuga tee pikendusena rajati 1,12 ulatuses uus tee ja sild, mis annab võimaluse aktiivsesse hooldusesse võtta ligikaudu 200 ha luhaniite.

RMK looduskaitseosakonna juhataja Kaupo Kohvi sõnul oli senine ligipääs konstruktsiooniga, mis ei võimaldanud maahooldajatel tänapäevase tehnikaga turvaliselt silda ületada. Lisaks looduskaitseliste eesmärkidele panustab projekt ka Eesti idapiiri paremaks kontrollimiseks, kuna annab piirivalvurite masinatele ligipääsu Narva jõe kaldaaladele.

„Töö oli väljakutse nii projekteerijatele kui ehitajatele, sest tee läbib suurveest pidevalt mõjutatud jõelammi ja lahenduse eelduseks oli, et see ei tohi kahjustada looduskoosluste hüdroloogiat,“ märkis Kohv.

Tee projekteeris AS Projekteerimisbüroo Maa ja Vesi, tänuväärse sisendi andis eksperdina Tallinna Tehnikakõrgkoolist Martti Kiisa. Ehitustööd teostas OÜ Nordpont. Tööde maksumus oli 585 000 eurot, millest 15% kattis RMK oma eelarvest ja ülejäänud rahastati Ühtekuuluvusfondist.

Valik pilte teest ja sillast on leitavad siit: https://www.flickr.com/photos/riigimets/albums/72157710929813776