Algas registreerimine RMK talveprogrammidele 08.01

Riigimetsa Majandamise Keskus pakub jaanuaris ja veebruaris talvekampaania raames lasteaedadele ja üldhariduskoolidele külastuskeskustes üle Eesti ja Sagadi looduskoolis loodusõppeprogramme 80 erineval teemal.

Erineva raskusastmega programme pakuvad 13 külastuskeskust, 2 loodusmaja ja Sagadi looduskool. Valikus on 64 eriteemalist juhendatud soodusprogrammi ja 16 erinevat tasuta iseseisvalt läbimiseks mõeldud nn seljakotiprogrammi.

Programmide põhirõhk on talvises looduses toimuva tutvustamisel, käsitletakse metsaloomade, lindude ja taimede elu talvel ning metsade majandamise ja looduskaitse temaatikat. Samuti õpetavad programmid keskkonnasõbralikku looduses liikumist ja märkama pärandkultuuri ning kutsuvad arutlema, milline on läbi aegade olnud inimese suhe metsaga. Programme viiakse läbi RMK õppe- ja matkaradadel ning külastuskeskustes. Halva ilma korral leidub igas keskuses ka tubaseid tegevusi, mis aitavad teadmisi hankida ja kinnistada.

Haridusasutustele suunatud sooduskampaania raames on programmi maksumuseks sümboolne üks euro õpilase kohta. Tasuta seljakotiprogrammid sobivad hästi ka väiksematele seltskondadele, peredele ja õpilasgruppidele. Transport programmi toimumiskohta tuleb ise korraldada.

Talvekampaania kestab 25. veebruarini. RMK loodusõppeprogrammide arv on piiratud ja juhendajatega soodusprogrammide ajad täituvad kiiresti, mistõttu on soovitav leida sobiv aeg ja registreerida grupp esimesel võimalusel. 2018. aastal võttis programmidest osa üle 50 000 inimese. Programmide sisukirjeldused ja tellimisvormi leiab veebilehelt http://loodusegakoos.ee/metsakool.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja pakub loodusõpet.

Lisainfo:
Jana Jaanson
RMK loodusteabespetsialist
jana.jaanson@rmk.ee