Viimane võimalus: RMK ülipopulaarsele ühismatkale on järgi veel üksikud vabad kohad 29.06

6. – 25. augustini toimuvale aegade suurimale üle-eestilise ühismatkale on vabu kohti järgi vaid üksikutel etappidel ning huvilistel tuleb end väga kiiresti kirja panna.Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks toimuvast matkast võtab osa 650 inimest ning kokku läbitakse Eesti kuuest eri nurgast algavatel matkatrassidel 1800 kilomeetrit.

RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo sõnul on enamus etappe juba täis ja mõnele rajale mahub üksikuid inimesi. “Veidi suuremaid sõpruskondi mahutavad veel kolm etappi: Ähijärve-Aegviidu matkateel Piusa-Kantsi etapp, Ikla-Aegviidu matkateel Kõrtsi-Tõramaa-Hiieveski etapp ja Peraküla-Aegviidu matkateel Padise-Viikingite küla etapp,” ütles Rammo.

Registreerida saab juuni lõpuni ning seda tasub väga tõsiselt kaaluda, sest Eesti looduses kogenud matkajuhtidega matkamine on tegelikult väga eriline kogemus. “Mõned kohad on veel vabad ka legendaarse rännumehe ja alpinisti Alar Siku juhitud grupis,” rääkis Rammo.

Matkad on jagatud etappideks, mille algus- ja lõpp-punktides saab matkaga liituda ja lahkuda. Liituda võib ka üheks või mitmeks etapiks. Juhendatavad matkarühmad alustavad liikumist matkateede otspunktidest Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus peetakse lõpupidu.

Gruppe juhivad kogenud matkajuhid, teel tutvutakse ajalooliste lugude ja loodusväärtustega ning toimuvad ka õhtused lõkkeloengud. RMK suurel ühismatkal osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine, mis on avatud 30. juunini.

Matkal liigutakse mööda tähistatud RMK matkateed. Iga gruppi juhivad kaks matkajuhti, kes juhivad rühma teel olles. Ööbitakse RMK telkimis- ja lõkkekohtades matkajate endi kaasa võetud telkides ja magamisvarustusega. Ametlikesse liitumis- ja lahkumispunktidesse korraldatakse RMK poolt transport.

RMK kolme Eestit läbiva matkatee haru ääres on kokku kaardistatud 100 huvitavat ja olulist lugu, mis Eesti Vabariigi 100 aasta jooksul neis paigus aset on leidnud. Lisaks valmib "RMK 100" äpp, mis hakkab sisaldama kogu informatsiooni matkateel matkamise ja kultuuriobjektide kohta, aga ka erinevaid mänge.

Matkapäeva hind täiskasvanule on 9 eurot ja 7-13-aastastele 5 eurot. Hind sisaldab matkajuhi teenust, transporti matkale ja matkalt ära, kolm korda päevas matkasööki ning varustuse ja jalgrataste transporti.

Täpse info matkalõikude ja vabade kohtade kohta leiab siit: http://rmk100.ee