Rovaniemis tähistati Eesti ja Soome 100. sünnipäeva RMK rändnäituse "Eesti mets räägib Eesti lugu" avamisega  22.03

Soome ja Eesti riigimetsa valitsejad tähistasid eile Rovaniemis, Pilke teaduskeskuses piduliku üritusega „Eesti-Soome 200“ vabariikide 100. sünnipäeva ning avasid RMK rändnäituse „Eesti mets räägib Eesti lugu“, mis tutvustab Eesti loodust ja RMK matkatee võrgustikku.

Eesti Riigimetsa Majandamise Keskuse nimel külalisi tervitanud RMK juhatuse esimees Aigar Kallas kuulutas Eesti rajad külalistele avatuks. „Oleme loonud lahenduse, mis teeb matkaelamuse RMK matkateel eriti mitmekülgseks ja huvitavaks. Matkarada kulgeb risti-rästi läbi Eestimaa – idast läände, põhjast lõunasse, matkasõpradele jagub avastamist 1800 kilomeetril.“ Samuti avaldas Kallas tänu soomlastele, kes on olnud Eesti metsamajandajatele oma kogemustega suureks toeks ja eeskujuks.  

Muusikalise tervituse pakkusid külalistele Mari Kalkun Eestist ja Saida laulukoor Soomest.  

„Eesti-Soome 200“ ürituste sarjaga tutvustab RMK Soomes enda kingitust Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks – üle-eestilist matkatee võrgustikku ja sellel korraldatavat suurt ühismatkamist 6.-25. augustil.  

Rändnäituse „Eesti mets räägib Eesti lugu“ raames avati Pilke õuealal ka virtuaalne matkarada „Mets jutustab“, mille kümme huvipunkti tutvustavad kümmet lugu, mis on läbi 100 aasta Eesti ja Soome metsades aset leidnud.  

RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo sõnul on näituse Põhja-Soome jõudmine märgiline. „Tegemist on piirkonnaga, mis on matkajate seas väga populaarne, samuti on Soome metsavalitsusele kuuluvas Pilke keskuses avatud suur metsa hüvesid tutvustav näitus, mille kõrval Eesti metsa lugude jutustamine ja RMK looduses liikumise võimaluste tutvustamine aitab jõuda paljude soomlaste teadvusse,“ rääkis ta.  

Laupäeval, 24. märtsil toimub Pilke teaduskeskuses suur perepäev, millega märgitakse ära Eesti ja Soome naabrussuhteid. Osalejate päralt on tasuta näitusekülastus, võimalus tutvuda virtuaalsel matkarajal mõlema maa metsalugudega ja võistelda ristsõna lahendamises.

RMK näitus „Eesti mets räägib Eesti lugu“ jääb Pilkes avatuks kuni 14. aprillini. 20. apriilist kuni 20. juunini on näitus avatud Soome Haltia looduskeskuses. 5. mail toimub Haltia looduskeskuses laste looduse päev ja 13. juunil Eesti ja Soome naabrussuhteid märkiv pidulik üritus, 25. augustil tähistatakse Soomes samuti suurt matkapäeva.  

RMK kingitusega Eesti 100. sünnipäevaks saab tutvuda siin: https://rmk100.ee/  

Pilte näituse avamisest näeb galeriis.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.   

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorraldusosakonna juhataja
marge.rammo@rmk.ee
5137035