RMK taimlates tänavu üle 14 miljoni koolitee alustaja  21.09

RMK taimlates koolitati 15. maist kuni 15. septembrini põldudele edasi kasvama 11,5 miljonit kuuske, 2,5 miljonit kaske ja 240 000 sangleppa.

Enamus kuuski, kaski ja sangleppasid kasvatatakse RMK taimlates pott-põld süsteemis. Kõik külvid tehakse kasvatuskastidesse ja viiakse kasvuhoonetesse, kust väikesed potitaimed koolitatakse hiljem edasi põllule.  

RMK taimekasvatusjuhi Aivo Varese sõnul on selle aasta märksõnad pikalt kestnud põud ja kuumus, mis mõjutasid eriti koolitatud kuusetaimede kasvamaminekut ja hilisemat kõrguskasvu.  

Pärast koolitamist vajavad metsataimed põldudel pidevat hooldamist – mulla kobestamist, väetamist, kastmist ja rohimist, kaitset seenhaiguste, putukkahjurite ja metsloomade eest. 

2018. aastal koolitatud taimed istutatakse riigimetsa 2019. aasta sügisel või 2020. aasta kevadel.  

Männid kasvatatakse RMK taimlates potitaimedena. Männil kulub potitaimena metsakõlbulikuks kasvamiseks üks, kase ja kuuse pott-põld taimel kaks-kolm aastat.  

RMK kasvatab kõik riigimetsa uuendamiseks vajalikud taimed ise, kokku istutatakse riigimetsa igal aastal üle 21 miljoni taime.  

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.