RMK kutsub istutama juubelimetsa 10.05

RMK ootab inimesi 18. mail kolme kohta üle Eesti metsaistutuspäevadele, et ühiselt kasvama panna järgmise sajandi metsa lugu. Tänavu istutatakse riigimetsa 20,7 miljonit puud. Samal päeval ootavad metsapäevadele ka erametsaomanikud ja puiduettevõtted.

„Igal metsal on oma lugu. Sealsed puud, kännud ja kivid räägivad sellest, mis seal toimus kümme ja ka sada aastat tagasi,“ rääkis RMK juhatuse liige Tavo Uuetalu. „Juubeliaasta ja ka kultuuripärandi aasta on hea aeg nende lugude rääkimiseks ja märkamiseks. Kuidas siin kasvav mets alguse sai? Milliseid märke leiame inimese tegutsemisest? Milleks siit varutud puitu kasutati? Huvitav on ka mõelda, milline saab siinne mets olema saja aasta pärast. 18. mail ootame inimesi metsa, et panna koos algus järgmise sajandi metsale, mis loob väärtust ja jutustab lugusid meie lastele ning lastelastele.“

Metsaistutusel osalemiseks ei pea eelteadmisi omama, õiged töövõtted näitavad RMK metsakasvatajad ette. Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 puud, koguda metsa kohta teadmisi metsatoas ja osaleda metsandusteemalisel arutelul. Päeva lõpetab talgusupp.

Metsaistutuspäevad toimuvad 18. mail kolmes kohas üle Eesti – Kuusalus, Kohilas ja Koorastes. Juubelimetsa istutuspäevale saab registreerida internetis aadressil www.rmk.ee/juubelimets 14. mai hommikuni. Enim vabu kohti on Kohilas.

RMK istutab tänavu riigimetsa 20,76 miljonit taime. Kokku uuendab RMK tänavu metsa 11 600 hektaril, millest 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti.

18. mail avavad oma uksed huvilistele ka erametsaomanikud ja metsa- ja puiduettevõtted. Matkad erametsaomanikega toimuvad Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Viljandimaa eriilmelistes ja erinevas vanuses metsades. Puiduettevõtted tutvustavad, kuidas valmib metsast varutud puidust vineer, moodulmajad ja ehitusmaterjal maavärinakindlate majade ehitamiseks. Külalisi ootavad Kohila Vineer, Nordic Houses ja Toftan. Registreerimine ja lisainfo RMK veebilehel www.rmk.ee/juubelimets.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi oma puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust.

Lisainfo:
Tavo Uuetalu
RMK juhatuse liige
tavo.uuetalu@rmk.ee
Tel. 504 5069

Kaidi Jõesalu
RMK istutuspäeva korraldaja
RMK loodusteabe teemajuht
kaidi.joesalu@rmk.ee
5304 3504
www.rmk.ee