RMK kolib Païdésse 01.04

Seoses riigiasutuste Tallinnast väiksematesse linnadesse kolimisega sulgeb RMK 1. aprillist 2018 kõikide Eesti kontorite uksed. Suur ühiskontor avatakse Païdés, Senegalis kohe pärast vihmaperioodide lõppu.
RMK 2017. aasta erakordselt suurest kasumist kulub 700 inimese ja nende perede Senegali väikelinna Païdésse üle viimiseks hinnanguliselt 48 miljonit eurot, mis moodustab RMK 2017. aasta 48,9 miljoni suurusest kasumist põhiosa. Ülejäänud kasumi ulatuses viiakse läbi hange troopilisele ilmale vastava tööriietuse muretsemiseks.

RMK kontori hoone Païdés

2017. aastal müüs RMK 3,8 miljonit kuupmeetrit puitu ja käive oli 174,8 miljonit eurot. Ärikasum oli seejuures 48,9 miljonit eurot. „Nii suurt kasumit ei ole RMK-l kunagi olnud. Otsustasime, et kasutame võimalust täita valitsuse ettepanek viia pealinnast välja töökohti planeeritust veel suuremal määral ning kolime kogu RMK kollektiivi Païdésse, Senegali,“ selgitas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. „Ei ole midagi, mida me ühtse meeskonnana saavutada ei suudaks. Küll näete, Païdést saab juba lähiaastatel metsapealinn ja Senegalist maailma metsaseim riik.“

Senegal on väike, 196 712 km²-suurune riik Aafrika lääneosas, mille põhjaosas laiub poolkõrb, kuid lõunast jõgede äärest võib leida ka puid. RMK ülesandeks saabki olema kohalike puuliikide järglaskatsete, seemlate ja taimlate rajamine ning Eesti edukate metsauuenduspraktikate tutvustamine Païdé ja laiemalt Senegali rahvale.