RMK ja Eesti Vene Teater tutvustasid ühist Sagadi mõisa teatriprojekti  23.01

I. S. Turgenevi näidendi „Kuu aega maal“ esietendused toimuvad 30. ja 31. mail Sagadis. Etendused toimuvad kogu juunikuu jooksul.

I. S. Turgenevi 200. sünniaastat tähistab Vene Teater ulatusliku suveprogrammiga RMK-le kuuluvas Sagadi mõisas. Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss: „Sagadi mõis sobib suurepäraselt Turgenevi kuulsa näidendi lavastamiseks ja katseks tegime improviseeritud platsil juba esimese lavaproovi.“

RMK Sagadi metsakeskuse muuseumi juht Ain Kütt: „Sagadi mõis on juba ammu Eestis filmivõtete populaarseimaks paigaks, siin on filmitud sellised tuntud filmid nagu „Sherlock Holmesi ja doktor Watsoni seiklused. Baskerville’ide koer“ (Lenfilm 1981), „Savoy ball“ (Tallinnfilm 1985) ja nii mõnigi teine. Eesti Draamateater on teinud siin kahel korral oma etendusi ja 2006. aastal toimus siin ka Rakvere Teatri suvelavastus. Oleme väga õnnelikud, et vene klassika austajail avaneb võimalus külastada Vene Teatri lavastatud etendust sellises ebatavalises kohas nagu Sagadi mõisa ajalooline park.”

Ain Kütt lisas veel, et teatriharrastajaile on suvelavastuse ajaks kokku pandud erinevad külastuspaketid, mis peaksid aitama parimal viisil sukelduda 19. sajandi keskpaiga õhustikku – mõisa ehitamise ja Turgenevi näidendite kirjutamise aega.

Etenduses mängivad Vene Teatri näitlejad Ksenja Agarkova, Aleksandr Ivaškevitš, Dmitri Kosjakov, Liidia Golovataja, Aleksandr Kutšmezov, Juri Žilin, Tatjana Kosmõnina, Julia Zozulja, Jekaterina Burdjugova, aga ka noor eesti näitleja Karl-Robert Saaremäe. Lavastaja Filipp Loss. Etendust mängitakse sünkroontõlkega eesti keelde, kindlatel päevadel ka inglise keelde.

Vene Teatri lavastus „Kuu aega maal“ pakub ainulaadset võimalust nautida Ivan Turgenevi surematu klassikalise draama kangelaste tormilisi romantilisi suhteid kaunis pargis, kanduda aadlipesa aegadesse ja tunnetada õhustikku, milles elasid Turgenevi kangelased. Kõigile külastajaile avanevad härrastemaja uksed, kus on säilinud vanaaegne interjöör ja mööbel. Pargialleede ääres paiknevate kohvikute menüü pakub Turgenevi-ajastu kangelaste roogi ja jooke. Soovijatele korraldatakse transport Tallinn-Sagadi-Tallinn.

Täpsemat teavet etenduse ja kuupäevade kohta vaadake Vene Teatri kodulehel. Vene Teatri teatripakettidega Sagadi metsakeskuses on võimalik tutvuda mõisa kodulehel.

Lisateave:
Ain Kütt
RMK Sagadi metsakeskuse muuseumi juht
tel: +372 53345849
e-post: ain.kutt@rmk.ee