Reedel algab vereta jaht ilvesele 17.05

Sel nädalavahetusel, 18. – 20. mail, toimub Pärnumaal Lodjal loodusfotovõistlus Vereta jaht, kus jahiloomaks on traditsiooniliselt aasta loom, sedakorda ilves.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul osaleb selleaastasel võistlusel 45 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad. Esimesele varitsusele minnakse juba reede õhtul pärast kogunemist, laupäeval ja pühapäeval algab jaht juba varahommikul kell pool viis. 

Kui eelmise aasta saakloomaks oli teada-tuntud metskits, siis ilvest kohata ja pildile tabada nii paljudel ei ole õnnestunud. “Siiski, juhus võib olla pime. Kui meenutada 2009. aasta Vereta jahti siinsamas Kilingi-Nõmme jahipiirkonnas, siis tol korral said fotokütid pildile lausa kolm erinevat ilvest,” rääkis Hunt. Tänaseks on ilveseid Eestimaal aga vähem, sest 2010-2011 aasta karmid talved olid rängad nii metsakassi saakloomale metskitsele kui ka ilvesele endale. “Ilvest oleme varem jahtinud 2004. aastal Nõva kandis, siis ei näinud keegi seda looma, tulid pildile hoopis metskitse taga ajavad hundid,” meenutas ta.  

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel RMK Tallinna kontoris. Samal ajal kuulutatakse välja ka võidutööd. 

Tänavune vereta jaht on järjekorras 21., aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Saakloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk ja kährik. 

Loodusfotovõistlust „Vereta jaht“ korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.  

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust. 

Lisainfo:
Tiit Hunt
Vereta jahi korraldaja
Telefon 506 7488
E-post tiithunt@gmail.com
http://www.rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi