Öised matkad, linnulaul ning ämblikuelu pidulisem pool Muuseumiööl  17.05

Laupäeval, 19. mail kutsuvad Muuseumiööd tähistama RMK Pähni, Matsalu, Soomaa, Oandu ja Lahemaa külastuskeskus. Osa saab võtta öistest matkadest, linnuretkest, ämblikele pühendatud loodusõhtust, rohevahetusest ja kirbuturust.

Muuseumiöö tänavune teema "Öös on pidu" haakub imehästi kevadõhtuse loodusega, sest suurem osa laulikuist on talvituspaikadest tagasi jõudnud ja pidu käib täie hooga. RMK Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse Penijõe matkarajal on võimalik sellest peost ka osa võtta. Kell 18 algava linnuretke teejuhiks ja abiks lindude äratundmisel on ornitoloog Olavi Vainu. On lootust, et saab kuulda ka Matsalu tunnuslinnu, hüübi huutamist. Täpsema info ürituse kohta leiab siit.  

Pähnis, Paganamaal ja Krabil peetakse pidu läbi eri ajastute. Peolainele häälestavad alates kella 17 RMK Pähni metsamuuseumi peolaual metsamärjuke ja naljakamad nopped metsamuuseumi arhiivist. Kell 21 algab Paganamaa vaatetorni juurest üllatustega 3 km pikkune öömatk "Pagan võtaks!". Matkale järgneb pidu Krabi kõrtsis lõkke ja eri ajastutega: "Eesti aeg" ja "Disko aeg"! Peole viib matkabuss, lastele pakutakse erinevaid tegevusi, matkajatele kõosõira ja suppi. Täpsema info leiab siit.  

RMK Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses algab kell 18 Mart Meriste loodusõhtu "Ämblikuelu pidulisem pool“. Ämblikega on kummalised lood. Kõik neid justkui tunnevad, kõigile lähevad ämblikud korda. Mõni kardab, mõni hoiab lihtsalt eemale, mõni salamisi isegi imetleb. Selle kõige juures on inimeste teadmised nende eluviisidest aga väga napid. Ainuüksi teadmisega, et ämblikud polegi putukad, on võimalik endiselt viktoriine võita. Niisiis, öös on pidu! Räägitakse ämblikest ja ämblikuelu pidulisemast poolest. Pidusöökidest, laste sünnipäevadest aga ka ööelust, kõrtsikaklustest ja muidugi pulmadest. Õhtustele loengulistele pakutakse teed, kohvi ja kooki. Lisainfo leiab siit.  

RMK Oandu külastuskeskus kutsub matkama ja matkatarkusi saama. Külastuskeskuse uksed on avatud kella 10 kuni 22. Kogu päeva käib näitustemäng "Avasta Oandut" ja non-stop filmiprogramm. Huvilisi ootab Matkalise nõuandetuba, kust saab teadmisi kuhu ja kuidas matkata Oandu ümbruses, Lahemaal ja kaugemalgi. Oandul on hulk erinevatest ajastutest pärit hooneid, igaühes näitus või isegi mitu. Kõigi näituste uksed on terve päeva lahti. Õhtusel laternamatkal avastatakse koos teejuhiga looduse õhtust elu. Lisainfo leiab siit.  

Lahemaa külastuskeskuses toimub rohevahetus, kirbuturg ja öömatk. Kell 18-21 toimub külastuskeskuse õuealal rohevahetus, mille raames saab vahetada või ära anda ilu- ja tarbetaimi, seemneid, sibulaid, juurikaid ning aiatarbeid. Kirbuturul saab ühe vana teise uueks. Kõik on oodatud osalema, jagama, vahetama, kauplema! Lisaks on avatud töötuba ja kevadkohvik. Õppeklassis on välja pandud binokulaarid, et valgustada taimede salamaailma. Kell 21.30 algab ööretk Peeter Hussariga. Lisainfo leiab siit.