Nädalavahetusel tähistati Haltia looduskeskuses laste looduse päeva 09.05

„Eesti-Soome 200“ raames toimunud perepäeval kutsuti lastega peresid kevadist metsa avastama ning pakuti tegevusi erinevates töötubades. RMK viis Nuuksio rahvusparki kolm töötuba ja kaks loodusrada.

RMK töötubades said külastajad 100 aastase või vanema puu ketta pealt vaadata, mida puu võiks „mäletada“ meie ajaloos toimunud sündmustest. Puu aastarõngaid lugedes sai puukettale õigesse kohta paigutada erinevaid Eesti ja Soome ajaloosündmusi, samuti sai kettale paigutada iseenda, oma vanemate ja vanavanemate elu tähtsündmused. Proovida sai ka 100 aasta taguseid metsatöid ehk kahemehesaagi. Tervet päeva saega töötada siiski ei tulnud, piisas ühe puuketta saagimisest, millele põletusrauaga ka märgi sai põletada. Pisipere sai käbidest ja muust toredast metsakraamist endale mänguloomi valmistada.  

Lisaks ise puust saetud ja põletatud medalitega külastajatele ja loomaaiatäiele tundmatut liiki käbielukatele, jäi RMK-st maha ka hulk põnevaid infotahvleid. Haltia õuealale üles pandud 100 meetrisel „Mets jutustab“ loodusajal näeb 10 põnevat lugu Eesti ja Soome 100 aastasest metsaloost ja saab võimaluse oma oskused ristsõna lahendamisel proovile panna. Nuuksio rahvuspargi metsa sai üles 2 km pikkune „Killukesi Eestimaast“ rada, mis tutvustab 12  põnevat ja väga erinevat loodustüüpi RMK matkatee 3 harul.