Algas registreerimine RMK loodusõppe sügistele soodusprogrammidele 05.09

Riigimetsa Majandamise Keskus pakub lasteaia- ja koolilastele mõeldud loodusõppeprogrammide sügiskampaania raames huvilistele üle 70 juhendatud soodusprogrammi ja 15 tasuta seljakotiprogrammi, mis läbitakse iseseisvalt.

Harivaid ja põnevaid käike loodusesse viiakse kuni 31. oktoobrini läbi 13 külastuskeskuses ja kahes loodusmajas. Valida saab 72 erineva soodusprogrammi vahel, mis käsitlevad sügisese looduse saladusi, looduses liikumist, metsade majandamist ja looduskaitse temaatikat.

Uute programmidena saab Nõva külastuskeskuses teha tutvust meie metsaandidega, millest nii mõnedki võivad olla vähemal või rohkemal määral mürgised. Kauksi külastuskeskus pakub võimalust teha tutvust sooderiigiga ning Ristna külastuskeskus pakub näituseprogrammi ämblikest ja puukidest.

Programmid üldhariduskoolidele ja lasteaialastele on soodushinnaga 1 euro osaleja kohta. Tasuta seljakotiprogrammid sobivad hästi ka väiksematele seltskondadele, peredele ja õpilasgruppidele.

Loodusõppeprogrammidest osa saamiseks tuleb end registreerida RMK veebilehel https://www.loodusegakoos.ee/metsakool, kus on olemas ka kõikide programmide kirjeldused ja lisainfo.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.  

Lisainfo:
Liis Soonik
Teabejuht
Tel: 5322 9499
Liis.Soonik@rmk.ee