Videvikuretk ja metsamuinasjutud muuseumiööl 19.05

RMK Oandu ja Pähni looduskeskused pakuvad muuseumiööl, 20. mail tegevust keskpäevast hiliste öötundideni ning igas vanuses huvilistele. Toimuvad matkad põlismetsa radadel, räägitakse metsamuinasjutte, testitakse vana „Družba“ mootorsaagi ning avastatakse loodust öise videvikuretke käigus.

„Pähni metsamuuseumi tuumaks on vanad metsatööriistad ja muud esemed, mis räägivad põnevaid lugusid,“ tutvustab muuseumiööl avatavat ekspositsiooni „Lood metsast“ RMK Pähni külastuskeskuse teabejuht Taavi Tatsi. „Need lood on unustuse hõlma vajuvast metsavahi ametist, Krabi koolimetskonna kuulsusrikastest tegudest ja Paganamaa toomisest Eesti tähtsaimate loodusväärtuste hulka.“ Metsamuinasjutte vestetakse metsa kõlakodades „Ruup“ muuseumiöö avamisel kell 15 ja kell 19 Pähni metsamuuseumis. Lisaks saab Pähnis võistelda täpsussaagimises ja proovida Družba saage, mängida muuseumimängu ning uurida põnevat foto- ja videokroonikat Võrumaast ja Krabi koolimetskonnast.

Oandu looduskeskus avab uksed juba kell 12 päevase metsaretkega. „Tänavu on eriti päevakajaline teema vanade metsade kaitse, millele Oandu loodusmetsaraja põhjal saab pilgu heita näitusel „Rada põlismetsa“, tutvustab RMK Põhja-Eesti teabejuht Tiina Neljandik püsinäitust, mis radadel nähtavat sisse juhatab ja lahti mõtestab. Päeva jooksul jagatakse nõuandeid Lahemaal matkamiseks, toimuvad meisterdamise töötoad, avastatakse maastikku saladuste kaardi abil, pakutakse taimeteed ja angervaksajooki. Päeva lõpetab kell 21.00 algav videvikumatk, mis uurib hämaruses elule ärkavat metsaelu. Videvikumatkal osalemiseks tuleb ette registreerida, sest kohtade arv on piiratud.

Täpsemat infot leiab RMK Loodusega koos lehelt. Oandu muuseumiöö ja kevadmatkade kohta http://loodusegakoos.ee/sundmuste-kalender/sundmus#1211 ja Pähni metsamuuseumis toimuva muuseumiöö kohta http://loodusegakoos.ee/sundmuste-kalender/sundmus#1177

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Lisainfo:
Tiina Neljandik
RMK Põhja-Eesti teabejuht (Oandu)
tiina.neljandik@rmk.ee
509 9397

Taavi Tatsi
RMK Pähni külastuskeskuse teabejuht
Pahni.looduskeskus@rmk.ee
5691 0529