Valgamaal pannakse talgupäeval kasvama 40 000 puud 21.04

Täna toimub RMK metsaistutuse päev tormi poolt laastatud Taheva riigimetsas. Sündmus on esimene üle-eestilises osaluspäevade sarjas “Mis on puude taga?”.

RMK ootab Valgamaale, Tahevale istutama kuni 600 inimest, kelle abil uuendatakse mullu suvel tormi poolt kahjustada saanud 15 hektari suurust ala. “Piirkond on tavapärasest istutusalast suurem ning sinna pannakse kasvama umbes 40 000 taime,” kirjeldas RMK metsakasvatustalituse Kagu piirkonna metsakasvatusjuht Indrek Karolin istutuspäeva plaane.

Metsaistutamise päev kestab kell 11–14. Männi- ja kuusetaimede istutamiseks saavad talgulised kasutada spetsiaalseid istutustorusid. Paaritunnisele töötegemisele järgneb supi söömine ja võimalus lüüa kaasa maastikumängus või nutiviktoriinis.

Sündmustesari “Mis on puude taga?” kestab aprillist hilissügiseni ning selle raames toimub praktilisi vastuste- ja osaluspäevi üle Eesti. Sarja järgmine sündmus ehk rajal püsimise päev toimub 13. mail Ida-Virumaal, Viljandimaal, Läänemaal, Võrumaal, Hiiumaal ja Põlvamaal. Fookuses on loodusrajad ja osalejad saavad koos loodusvahiga tööd teha. Seejärel ootab ees soode taastamise päev 20. mail ja pärandkultuuri päev 27. mail. Täpsemat infot leiab RMK kodulehelt www.rmk.ee/mis-on-puude-taga. Sündmustest osavõtt on kõikjal tasuta, vajalik on eelregistreerumine.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Lisainfo:
Kaidi Jõesalu
RMK loodusteabe teemajuht
kaidi.joesalu@rmk.ee
5304 3504
www.rmk.ee