Täna algab vereta jaht metskitsele 19.05

Sel nädalavahetusel, 19. – 21. mail, toimub Põlvamaal Nohipalu jahipiirkonnas 20. loodusfotovõistlus Vereta jaht, kus tänavu on jahiloomaks metskits.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul osaleb selleaastasel võistlusel 35 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad. „Koguneme reedel ja juba õhtul kella seitsmest minnakse kohalike jahimeeste juhtimisel metsa esimesele varitsusele,“ kirjeldab Tiit Hunt jahiliste tööpäeva. Lõpetatakse alles pimedas ja laupäeva hommikul kell pool viis minnakse kaameratega uuesti metsa.

Kui eelmise aasta Järvamaal Simisalus toimunud vereta jahi saakloom oli vähe tuntud mäger, siis tänavust jahilooma, metskitse teavad kõik. „Valisime jahiloomaks metskitse, kes on kuulutatud ka tänavu aasta loomaks,“ räägib Tiit Hunt. „Metskitse juures ongi eriline see, et teda on nii palju.“ Vereta jahi käigus loodetakse kaameraga looma igapäevategevustelt tabada. „Metskitsedel on praegu talled, kes koos oma emaga võiksid kindlasti olla metsas suurepärasteks modellideks,“ lisab Tiit Hunt.

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel RMK Tallinna kontoris. Samal ajal kuulutatakse välja ka võidutööd.

Tänavu on vereta jahil juubeliaasta. Juba 20 aastat on loodusfotovõistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Varasematel aastatel on saakloomaks olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk, kährik ja metssiga.

Loodusfotovõistlust „Vereta jaht“ korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.  

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Vereta jahi korraldaja
Telefon 506 7488
E-post tiithunt@gmail.com
http://www.rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi