RMK osaluspäeval mõõdetakse metsa 05.06

Laupäeval, 10. juunil toimuval puude kokkulugemise päeval Põlvamaal, Pärnumaal ja Lääne-Virumaal uuritakse, kuidas kirjeldada metsa ja tutvutakse metsakorraldaja tööga.

Üle poole Eestimaast on kaetud metsaga, sellest pea pool kuulub riigile. 600 000 eraldiseks jaotatud RMK maade kirjeldamisega tegelevad igapäevaselt 66 metsakorraldajat. Laupäeval uuritakse, kuidas metsa kohta infot kogutakse ja milliseid vahendeid selleks kasutatakse.

„See, mida metsa juures kirjeldatakse, on aastate jooksul jäänud samaks, aga mõõteriistad on oluliselt täpsemaks muutunud,“ räägib Pärnumaal metsaretke eest vedav RMK metsakorraldusosakonna metsakorraldusjuht Arli Aru. „Täna vaatame metsas kaarte digitaalselt, mis ühtlasi tähendab, et ka kogu varasem info metsa kohta on nö kotiga kaasas.“ Ja infot metsa kohta on palju. Juba seetõttu, et lisaks puu kõrgusele ja läbimõõdule kirjeldatakse metsa juures veel kümneid erinevaid tunnuseid.

10. juuni osaluspäev saab alguse kell 11. Paaritunnise matka käigus jõutakse eriilmelistesse metsadesse, liigutakse nii tihedas kui hõredas, nii kuivas kui märjas metsas, räägitakse metsajuttu ja päeva lõpus ootab osalejaid soe supp. Osalema oodatakse peresid, metsaomanikke, matka- ja loodushuvilisi. Retkejuhid soovitavad jalga panna matkasaapad või kummikud, selga pikad riided.

Puude kokkulugemise päev toimub sündmustesarja “Mis on puude taga?” raames.  Praktilised vastuste- ja osaluspäevad leiavad aset kevadest hilissügiseni üle Eesti. Järgmiste sündmustena toimuvad 15. ja 29. juulil Toila-Oru ja Keila-Joa pargis parkide päevad ja 19. augustil Elistvere loomapargi päev. Täpsemat infot leiab RMK kodulehelt www.rmk.ee/mis-on-puude-taga. Sündmustest osavõtt on kõikjal tasuta, vajalik on eelregistreerimine.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Lisainfo:
Kaidi Jõesalu
RMK loodusteabe teemajuht
kaidi.joesalu@rmk.ee
5304 3504
www.rmk.ee