RMK on jätkuvalt kolme Eesti eelistatuima tööandja seas 01.06

Uuringufirma Kantar Emor igakevadises tööandjate maine uuringus hoiab neljandat aastat järjest esikohta Eesti Energia, esiviisikusse kuuluvad Tallink, RMK, Tallinna Sadam ja Viking Line, millest kolm olid esiviisikus ka mullu.

"Pingerida näitab, et tööandjatena on endiselt kõige atraktiivsemad riigi omanduses olevad ettevõtted, mille puhul hinnatakse eelkõige stabiilsust ja pakutavat kindlustunnet. Samuti eelistatakse turismi valdkonnaga seotud ettevõtteid, kus töötamine tundub põnev ja vaheldusrikas," ütles Kantar Emori uuringuekspert Lele Aak.

RMK asetus tööandjate maine uuringus kolmandale kohale teist aastat järjest. Loetelu põhjal esimese eelistusena nimetamine on aga esmakordne. Töö sisu ja stabiilsuse kõrval peeti oluliseks väärtusi, mille eest RMK seisab. „Hea on tõdeda, et viimase poolaasta tormised arutelud metsa teemal ei ole vähendanud soovi asuda tööle riigimetsa,“ rääkis RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. “Kolmas koht pingereas näitab, et metsamehe kutset hinnatakse endiselt kõrgelt ja et looduses töötades on süda õige koha peal.“

Maakondade lõikes hoiab RMK liidripositsiooni Lõuna- ja Lääne-Eestis. „RMK on väga palju ära teinud puhkevõimaluste ning Eesti turismi arendamises, viinud ellu erinevaid algatusi, tugevdades niimoodi oma üldist mainet," selgitas Lele Aak.

Tööandjana kaaluks RMK-d pea pooled palgatöötajatest ja veidi enam kui pooled tudengitest. Üliõpilaste seas on RMK tööandjate pingereas langenud, seda eelkõige palgataseme kuvandi tõttu. Loodus- ja täppisteaduste õppurid hindavad aga kõrgelt RMK poolt pakutavaid arenguvõimalusi.

Tööandjate maine uuringut viis Kantar Emor läbi 12. korda. 50 mainekamat tööandjat seadsid aprillis 2017 pingeritta 1412 palgatöötajat üle Eesti.

Lisainfo Kantar Emor tööandjate maine uuringu kohta: www.emor.ee