RMK hirvekaamera otse-eetris tutvustatakse hirvede elu Saaremaal 07.12

RMK hirvekaamera viies hooaeg Saaremaal läks taas käima ja ikka seal samas paigas, kust kaamerapilti on edastatud kõikidel eelnevatelgi aastatel. Täna kell 14 astuvad esmakordselt otsepildis kaamera ette loodusemehed, et tutvustada hirvede eluolu lähemalt.

Veebikaamera vahendusel saab hirvi jälgida 2014. aasta veebruarist ning aastate jooksul on söödaplatsil juhtunud nii mõndagi põnevat ja tavatut. Täna tulevad esmakordselt kaamera ette loodusemehed, kes aastate jooksul kaamera ja hirvede eest hoolt kandnud. 

Zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK jahindusspetsialist Uno Vait räägivad kell 14 algava pooltunni jooksul hirvede eluolust – aastaringist metsas, loomade pereelust, sarvedest ja sarvede vajalikkusest. Samuti pajatatakse aastate jooksul hirveplatsil juhtunud lugusid. RMK hirvekaamera otsepilti saab jälgida RMK loodusblogi lehelt

“2015. aastal kaamera ette jäänud kummaline tumeda ja pika sassis karvkattega hirv oli lausa mõistatus. Koomiline hetk saabus aga siis, kui platsile jalutas “turbaniga” hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Kord lendas pasknäär hirve selga ja “sõitis” jupp aega rahulikult astuva pulli seljas,” meenutab Hunt.  

Veider oli juhtum ärritunud hirvega, kes vihastas lombil ujuvate sinikaelpartide peale ja peletas neid järjest veesilma teise serva. Möödunud hooajal jäädvustas kaamerasilm hetke, mil kevadel üks hirv teisel jalaga sarve peast lõi. Kaamera kaudu on võimalik jälgida ka teiste metsaelanike tegemisi. “Vahva oli vaadata, kuidas hilissügiseselt paks mäger ja samavõrd rasva söönud kährik ninad vastamisi ahnelt õunu lätsutasid või metsnugist, kes õunahunnikust pikalt kõige paremat õuna otsis ja oma peasuuruse viljaga kase otsa ronis. Näha sai ka hiirejahil rebast,” tõi Hunt mõned näited.  

RMK loodusblogi www.rmk.ee/loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritsevat loodust ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. 

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, sellel alal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Telefon 506 7488
E-post tiithunt@gmail.com