Vereta jahti peetakse tänavu mägrale  20.05

Sel nädalavahetusel, 20.-22. mail toimub Järvamaal Simisalus iga-aastane loodusfotovõistlus “Vereta jaht”, kus tänavune jahiloom on mäger.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul osaleb selleaastasel võistlusel 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad. „Koguneme traditsiooniliselt reede õhtul, hommikul poole viie paiku minnakse metsa varitsema ning lõpetatakse alles siis kui silm enam ei seleta,“ kirjeldab Tiit Hunt jahiliste tööpäeva. 

“Valisime tänavuseks jahiloomaks aasta looma mägra, kellele peeti vereta jahti ka kümme aastat tagasi Eesti mägrarohkeimas piirkonnas Saaremaal, kuid keda vaatamata ühistele ponnistustele vaid viivuks tabada õnnestus,“ räägib Tiit Hunt. „Mägra elu paljud aspektid on siiani teadmata ja varjatud olnud, millesse RMK mägrakaamera on aidanud selgust tuua - proovime mäkra ka Vereta Jahis natuke paremini tundma õppida.“ Järvamaal Simisalus pidasid loodusfotograafid Vereta Jahti ka eelmisel aastal kui saakloomaks oli metssiga. 

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel RMK Tallinna kontoris. Samal ajal kuulutatakse välja ka võidutööd. 

Loodusfotovõistlust „Vereta jaht“ korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.  

Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk, kährik ja metssiga. 

Lisainfo:
Tiit Hunt
Vereta jahi korraldaja
Telefon 506 7488
E-post tiithunt@gmail.com
http://www.rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi