Tuntud Eesti maalikunstnikud osalevad maailma koristamises 08.09

Teeme Ära Sihtasutus avas täna koos Haus Galeriiga erilise näituse ja rahvusvahelise heategevusoksjoni, kus 35 tuntud Eesti maalikunstnikku aitavad koguda raha 2018. aastal toimuva üleilmse Teeme Ära koristuspäeva korraldamiseks.

Täna Riigimetsa Majandamise Keskuses (RMK) avatud heategevusliku näitus-oksjoni tulu annetatakse Teeme Ära Sihtasutuse poolt juhitava ülemaailmse koristuspäeva heaks, mis toimub 2018. aasta 8. septembril. Koristuspäeval osaleb korraga 150 riiki ning sellest saab Eesti Vabariik 100 üks rahvusvahelisi tähtsündmuseid. Juba täna on Teeme Ära kasvanud rahvusvaheliseks kodanikuliikumiseks, mille tegevustes on kaasa löönud üle 16 miljonit osaleja. 

Oma tööd on oksjonile esitanud näiteks Jüri Arrak, Toomas Vint, Laurentsisus, Mall Nukke, Jaan Elken, Tiina Tammetalu, Kamille Saabre jpt. Näha saab ligi 50 maali, millest mitmed on valminud spetsiaalselt Teeme Ära toetamiseks.  

Näitusel kõnelevad kunstnikud kaasa ühiskonna jaoks olulistel keskkonnahoiu teemadel ja jagavad läbi loomingu oma nägemusi puhtast maailmast. Eesti maalikunstnike töödest kümmekond on eksponeeritud RMK-s ning suurem osa on välja pandud Haus Galeriis. 

“Viimased aastad Teeme Ära toimkonnas on andnud mulle kindluse, et ka ühest väiksest teost sõltub väga palju. Iga kunstniku ja kunsti ostja panus on seega ülioluline. Ka liblika tiivalöök võib muuta maailma ning iga väiksemgi panus võib lükata käima suured protsessid,“ rääkis Teeme Ära üks algatajatest ja Teeme Ära Sihtasutuse juht Eva Truuverk. 

Haus Galerii juht Piia Ausman lisas: “Puhtale maailmale pühendatud heategeva oksjoni näitusele on koondatud valik ühe konkreetse ja väga ilusa teemaga haakuvaid teosed meie tippkunstikelt. Sellesse projekti on pandud palju positiivset energiat. Käesoleva näituse külastamine, oksjonil osalemine ja teoste ostmine üleilmse koristamisepäeva toetuseks on emotsionaalne märk sellest, et me hoolime.”  

Näitus on avatud Haus Galeriis (Uus tn 17, Tallinn) ja Riigimetsa Majandamise Keskuses (Toompuiestee 24, Tallinn) 8. septembrist kuni 8. oktoobrini esmaspäevast reedeni kell 10–18 ning laupäeviti kell 11–16. Näitus on kõikidele külastajatele tasuta.  

Maale on võimalik osta internetipõhises oksjonikeskkonnas www.haus.ee/oksjon ühe kuu jooksul 8. septembrist kuni 8. oktoobrini 2016. 

Näitust “Puhastatud maailm. Purified world” ja oksjoni korraldavad Teeme Ära Sihtasutus ja Haus Galerii, kaaskorraldajad Riigimetsa Majandamise Keskus, Äripäev ja Papyrus. Maailmakoristuse rahvusvahelist elluviimist toetavad Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, EV100, EAS, Tallink, Skype, DHL Eesti, Zavod BBDO, Jobbatical, PricewaterhouseCoopers, Sendsmaily. Eesti vabatahtlike tööd toetavad EuroPark, Radisson Blu Hotel Olümpia, Infovara, HansaRaama, Meedius Eesti ja Telia. 

Näitusel osalevad kunstnikud: Vano Allsalu, Siim-Tanel Annus, Ivi Arrak, Jüri Arrak, Jaan Elken, Herlet Elvisto, Ashot Jegikjan, Eva Jänes, Ivar Kaasik, Rene Kari, Liis Koger, Liisa Kruusmägi, Inge Kudisiim, Andro Kööp, August Künnapu, Laurentsius, Ivika Luisk, Helle Lõhmus, Lilian Mosolainen, Stina Murakas, Mall Nukke, Juss Piho, Jane Remm, Mari Roosvalt, Uuno Roosvalt, Tarmo Roosimölder, Kamille Saabre, Sven Saag, Krista Sokolova, Anatoli Strahhov, Maret Suurmets-Kuura, Tiina Tammetalu, Valev Sein, Toomas Vint, Mihkel Vorsman.

Jüri Arrak maaliga "Vastandid"
Siim-Tanel Annus maaliga "Ilmapuu III"

 


Lisatud fotod Jüri Arrakust maaliga "Vastandid" ning Siim-Tanel Annusest maaliga "Ilmapuu III". Fotod: Haus Galerii 

Lisainfo:

Meelika Hirmo
Teeme Ära Sihtasutus
Avalike suhete juht
Tel: +3725041258
E-mail: meelika@letsdoitworld.org
www.letsdoitworld.org