Sagadis toimuvad puupäevad ja raskeveohobuste päev  03.08

Eelseisval nädalavahetusel, 6.-7. augustil toimuvad RMK Sagadi metsakeskuses traditsioonilised puupäevad, kus leidub meisterdamist, nuputamist ja avastamist igale vanusegrupile. Laupäeval oodatakse Sagadisse lisaks loodushuvilistele ka hobuentusiaste, et läbi viia Eesti raskeveohobuste päev.

„Seekord on puupäevade keskmeks kodumaised puuliigid ja nende kasutamine. Proovida saab mõisaaegseid puutööriistu, meisterdada traditsioonilisi puukoorelaevukesi ja laastukorve, proovida lehetrükki ja mekkida taimeteed. Pargis toimetame linnu- ja putukavaatlustega, pargitiigil liuglevad kanuud ning muidugi on laste rõõmuks valmis pandud osavus- ja nuputamismänge, hiigelpusled ja täpsussaagimine,“ kirjeldas RMK Sagadi metsakeskuse juhataja Krista Keedus eesootavat nädalavahetust. Ta lisas, et puupäevade raames valitakse ka Sagadi pargi kauneim puu. 

Laupäevane raskeveohobuste päev algab märade ja täkkude näituse ja hindamisega mõisa lipuväljakul. Edasi toimuvad dendropargis töökatsete demonstratsioonid, rakendisõit ja palgiveo demonstratsioon. Hobuseid saab laupäeval mõisaõuel näha samuti kuni kl 17-ni. 

Pühapäeval on lipuõuel vigursaagimine, kus skulptor Urmas Rauba valmistab mõisapargist pärit tammest ühe praktilise skulptuuri. 

Tänavu toimuvad puupäevad XIII korda, raskeveohobuste päev aga juba XXII korda. Puupäevad kestavad 6.-7. augustil kella 11-17. Raskeveohobuste päev kestab 6.08 kella 11-17. Osalemine on tasuta. Avatud on välikohvik ja kehakinnitust saab ka Sagadi mõisa restoranist. 

RMK Sagadi metsakeskus on tunnustatud loodusharidus- ja turismikeskus Lääne-Virumaal Sagadi mõisakompleksis. Põhiliselt 18. sajandist pärinev hoonestus koos pargi, tiigi ja aedadega moodustab ühe harmoonilisema ja terviklikuma mõisaansambli Eestis. RMK Sagadi metsakeskust külastas 2015. aastal kokku ligi 50 000 inimese Eestist ja välisriikidest.   

Lisainfo:
Krista Keedus
RMK Sagadi metsakeskuse juhataja
Tel 507 9077
e-post krista.keedus@rmk.ee
www.sagadi.ee