Riigimetsast toodi ligi 10 000 jõulukuuske 05.01

Lõppenud pühade ajal toodi riigimetsast 9800 jõulukuuske. Seda on veidi enam kui aasta varem, mis tõestab, et Eesti inimene peab talvistest traditsioonidest lugu ka lumise jõuluilma puudumisel.

RMK metsakasvatuse peaspetsialist Toomas Väädi sõnul pakub RMK jõulukuuse toomise võimalust riigimetsast selleks, et hoida elus kena vana kommet ning kutsuda inimesi loodusesse mistahes aastaajal. „Tundub, et need, kes ise metsa kuuse järele minekut väärtustavad, võtavad retke ette mistahes ilmaga,“ sõnas Väät. „Ilmselt tõi just ühine kuuseretk paljudesse peredesse õige jõulutunde.“  

Kuuski hakatakse riigimetsast tooma juba detsembri alguses, kõige rohkem tehakse seda nädalavahetusel enne jõule ning 23. ja 24. detsembril. Õige kuusekoha leidmise teeb mugavaks RMK mobiilirakendus, millega saab metsas oma asukohta kontrollida ning sobiva jõulupuu eest tasuda.  

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust kaheksandat aastat, mullu toodi 9600 kuuske. Kuuski tohib võtta kohtadest, kus neil pole lootust suureks kasvada: kraavipervedelt, tee äärest, elektriliinide alt, vana metsa alt.  

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi oma puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad ka Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool ning Põlula kalakasvandus. RMK-s töötab üle 700 inimese, riigimetsas tööd saavate inimeste arv ulatub aga 5000-ni.     

Lisainfo:
Toomas Väät
RMK metsakasvatuse peaspetsialist
tel 520 5734
e-post toomas.vaat@rmk.ee
www.rmk.ee