RMK Kõrvemaa rattamaraton toob starti nii tipud kui harrastajad 22.09

Laupäeval toimuv rattamaraton paneb punkti RMK Kõrvemaa Neliküritusele, tuues starti nii tuntud tipptegijad kui harrastajad.


Laupäeval, 24. septembril toimuv RMK Kõrvemaa Rattamaraton võtab kokku RMK Kõrvemaa Nelikürituse tänavuse hooaja, kuhu kuulusid veel suusamaraton, kevadjooks ja triatlon. Nelikürituse kõigist pikkadest distantsidest on tänavu osa võtnud 75 multisportlast ning kõik lühikesed distantsid läbinud 25 liikumisharrastajat. Kõiki nelikürituse läbijaid premeeritakse sportliku auhinnaga MyFitnessi spordiklubideketi poolt, mis sisaldab pääset klubisse, kehaanalüüsi ja spordikotti. Hooaja jooksul kõigi pikkade ja lühikeste distantside läbijaid autasustatakse unikaalse RMK Kõrvemaa Nelikürituse medaliga.

Favoriitidena lähevad laupäeval neljaküme kilomeetri pikkuse rattasõidu starti meestest valitsev mägirattamaratoni Euroopa meister Peeter Pruus, vanameister Erki Pütsepp ja nelikürituse arvestuses liidripositsiooni hoidev Allar Soo. Viimase kolme aasta RMK Kõrvemaa Rattamaratoni võitja Helmet Tamkõrv on end sel korral koos perega registreerinud 18 kilomeetrisele rahvarajale. Naistest asub mullust esikohta kaitsma Janelle Uibokand, kellega asuvad konkureerima nelikürituse arvestuses hetkel kaks paremat Sille Puhu ja Piret Pärnik.

Aegviidu lähistel Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimuv nelikürituse viimane etapp, RMK Kõrvemaa Rattamaraton on üritus tervele perele. Päev algab kell 11.30 rattavõistlustega lastele, millest osavõtt on tasuta. Lastesõitudele registreerimine on juba alanud ürituse kodulehel, kuid registreerida saab ka kohapeal. Pärast rattasõitu saab RMK Lastealal “Noorendik” iga väike rattur lõkke juures valmistada endale päris oma medali ning koos asjatundjatega minna metsa seeneretkele. Kõigi lastesõitudel osalejate vahel loosib Sportland välja jalgratta.

Start RMK Kõrvemaa Rattamaratoni 40 km pikkusele põhidistantsile antakse laupäeval, kell 12.00. Harrastajad stardivad 18 km pikkusele rajale kell 12.45. Rattamaratoni rada kulgeb mitmekesisel ja põneval Kõrvemaa maastikul. Finišis ootab kõiki lõpetajaid soe supp ja kuum saun.

RMK Kõrvemaa Rattamaratonile saab registreeruda reede õhtu kella 17-ni internetiaadressil www.jooks.ee ja võistluskeskuses kohapeal. Osalejad on oodatud Kõrvemaa loodust nautima koos pere ja sõpradega.

Lisainfo:
Mati Lilliallik
+372 521 3331