Järgmisel nädalal toimuvad üle Eesti metsaistutuspäevad  13.05

RMK istutab riigimetsa tänavu 19,8 miljonit uut puud ning kutsub inimesi 20. ja 21. mail üheksasse kohta üle Eesti metsaistutustalgutele.

RMK juhatuse liikme Tiit Timbergi sõnul pakub RMK inimestele võimaluse kaasa lüüa metsaistutusel ning seeläbi panustada uue metsapõlve kasvamaminekul. “Metsaistutusel osalemiseks ei pea eelteadmisi omama, õiged töövõtted näitavad RMK metsamehed ette. Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 uut puud, osaleda metsandusteemalisel arutelul ning päeva lõpetab talgusupp,” rääkis Timberg ja lisas, et edasi hoolitseb istutatud taimede eest juba RMK. 

Metsaistutuspäevad toimuvad tänavu üheksas kohas üle Eesti – kahes kohas Harjumaal ja Ida-Virumaal, lisaks Raplamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Tartumaal ja Võrumaal. Istutustalgutele saab registreerida internetis aadressil www.rmk.ee/eluring

RMK istutab tänavu riigimetsa 11 miljonit mändi, 7 miljonit kuuske, samuti kaskesid ja sangleppasid. Maakondadest kõige rohkem ehk ligi 3,2 miljonit puud istutatakse Ida-Virumaale, millele järgnevad Pärnumaa 2,3 ja Lääne-Virumaa 2 miljoni puuga.  

Kokku uuendab RMK tänavu metsa 10 000 hektaril, millest 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti. 

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste loodus­koosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool ning Põlula kalakasvatuskeskus. RMK-s töötab üle 700 inimese. 

Lisainfo:
Kristi Parro
RMK projektijuht
Tel 5646 6479
Kristi.parro@rmk.ee
www.rmk.ee/eluring