Üle 1000 inimese osales RMK rogainipäeval 18.05

Pühapäeval, 17. mail toimunud esimesest RMK rogainipäevast võttis osa 377 võistkonda 1145 inimese ning umbes poolesaja lemmikloomaga. Kolmetunnise võistkondliku seiklusmatka käigus otsiti metsa paigutatud kontrollpunkte ja tutvuti seda tehes ka metsatarkustega.

Kõige enam võistlejaid oli Aegviidus, kus startis 357 rogainijat ning mille pani kinni võistkond Superanu koosseisus Raio Piiroja ja Anu Teppo.

Paarsada osalejat oli Kiidjärvel, Oandul ja Nõval ning sadakond rogainijat seikles Pärnu külje all Reius ja Ida-Virumaal Alutagusel. Alutaguse parimaks võistkonnaks kuulutati Metsavennad ehk Edgar Kriisk ja Aivar Põllu, Kiidjärvel võistkond Seiklushunt ehk Arvi Anton, Joosep ja Kaupo Tammemäe. Oandu rogainipäeva pani kinni võistkond Pomme de terre ehk Lauri Lahtmäe ja Merill Mägi, Nõval võidutses võistkond Puujalad ehk Marek Zahkna ja Mehis Muru ning Raekülas võistkond Nõmmed 2 ehk Marek ja Andre Nõmm.

Teiste osalejate tulemusi ja fotomeenutusi RMK rogainipäevalt näeb www.rmk.ee/rogain.

Rogainipäeval tuli 2-5-liikmelistel võistkondadel metsast kolme tunni jooksul üles leida võimalikult palju erisuguse väärtusega kontrollpunkte. Distantsi pikkuse ja läbitavad punktid valis iga võistkond vastavalt oma võimetele. Kõikides kontrollpunktides jagati infotahvlitel ka metsatarkust.

Võistlustulemuste arvestamisel kasutati Tarmo Klaari välja arendatud mobiiliorienteerumise äppi MOBO, mis andis kiire ülevaate võistlustulemustest juba võistluse ajal. Rahulikuma loomuga kulgejad võisid siiski piirduda ka vaid paberist kaardi abil kontrollpunktide otsimisega, ilma kontrollpunkte MOBOga registreerimata.

Rogainipäeva korraldas RMK koostöös heade partneritega, kelleks on Tallinna orienteerumisklubi TA OK, OK Põlva Kobras, OK Rakvere, seiklusspordiklubi X-TEAM, MTÜ Aktiivikeskus ja orienteerumisklubi West.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi oma puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad ka Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool ning Põlula kalakasvatuskeskus. RMK-s töötab üle 700 inimese, riigimetsas tööd saavate inimeste arv ulatub aga 5000-ni.