RMK kingib lasteaedadele raamatu jõulukuuse otsimisest  08.12

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) andis koostöös Menu kirjastusega pühade eel välja Loone Otsa kirjutatud ja Hiis Lessingu illustreeritud lasteraamatu jõulukuuse otsimisest talvises metsas ning kingib selle lasteaiarühmadele üle Eesti.

Ahjusoe raamat “Lumise metsa rõõm ehk Kuidas Sass ja Laura kuuske toomas käisid" räägib ühe arvutitest ja nutiseadmetest hõivatud linnapere seiklustest Karulas jõulukuuse otsides. “Kõik raamatus räägitu on sulatõsi ja oma pilguga kogetud,” sõnas raamatu autor Loone Ots, kelle pere sattus esmakordselt Karulasse kümme aastat tagasi. “Me käime liiga vähe metsas ja liiga palju ostlemas. Kuuse toomise teekond tasub end alati kuhjaga ära, sest mets sunnib meid võtma aega ja nägema imesid,” ütles Ots, kes on ühtlasi ka MTÜ Lastekaitse Liidu president. „Soovitan kõigil peredel pühade ajal metsaretk ette võtta, et tehisilu asemel looduse oma imetleda.“  

RMK kommunikatsioonijuhi Katre Ratassepa sõnul on südamliku raamatu eesmärk tutvustada ja hoida elus vana kommet tuua endale ise pühade eel metsast kuusk. “Raamatus leiab perekond metsast kena kuuse, aga selle kõrval leitakse üles ka vanad sõbrad, võetakse rohkem aega üksteise jaoks ning saadakse teada mitmed looduse saladused,“ sõnas ta. Põhiloo kõrval leiab raamatus lisainfot Eesti puude, taimede ja loomade kohta ning raamatu lõpus õpetab ETV2 Lastetoast tuntud Mari Viik valmistama kolme looduslikku kuuseehet: tammetõrutitte Kreeka pähkli koores, paberist linnukest ja kuusekäbiehet. 

 “Lumise metsa rõõm ehk Kuidas Sass ja Laura kuuske toomas käisid" on mõeldud eelkõige lasteaiaealistele ja esimeste klasside lastele. RMK saatis omalt poolt tasuta ligi 3000 raamatut üldraamatukogudele ning 3–7-aastaste laste lasteaiarühmadele üle Eesti. 72-leheküljeline kõvade kaantega raamat on müügil ka suuremates raamatupoodides. Raamatu hind jääb poodides 11 ja 13 euro vahele.  

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust juba kaheksandat talve, aastaid on tasuta jõulupuid kingitud Eesti asenduskodudele. Sobiva jõulukuuse leidmist riigimetsast lihtsustab RMK mobiilirakendus, mille abil saab mugavalt ka puu eest tasuda. RMK paneb kõigile metsa minejatele südamele, et kuuske tohib raiuda vaid sealt, kus tal ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest ning liinide ja vana metsa alt. Lisainfot sel teemal leiab veebilehelt www.rmk.ee/kuuseke ja RMK mobiilirakendusest.  

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi oma puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad ka Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool ning Põlula kalakasvandus. RMK-s töötab üle 700 inimese, riigimetsas tööd saavate inimeste arv ulatub aga 5000-ni.  
 
Lisainfo  
Katre Ratassepp
RMK kommunikatsioonijuht
tel 509 6650 e-post
katre.ratassepp@rmk.ee  

Loone Ots, raamatu autor
tel 5591 2536
e-post loone31@gmail.com