Orienteerumisnädala lõpetab RMK rogainipäev 11.05

11.-17. maini toimuv Eestimaa orienteerumisnädal toob orienteerumisüritused harrastajatele lähemale. Pühapäevasele RMK rogainipäevale on registreerunud juba 280 võistkonda.

Nädala jooksul toimuvate orienteerumisürituste eesmärgiks on orienteerumisharrastuse tutvustamine ning alustajatele esmase orienteerumiskogemuse pakkumine looduskaunites kohtades.

Esmaspäevast neljapäevani toimub üle Eestimaa 14 orienteerumispäevakut, nädala lõpetab 17. mail toimuv RMK rogainipäev, kui kuues paigas üle Eesti pakutakse võistkondlikust orienteerumismatkast ehk rogainist osa võtmise võimalust.

Orienteerumisnädalal toimuvad orienteerumispäevakud 11 maakonnas. Päevakutel pakutakse kohapealse registreerimisega kõikidele soovijatele, nii lastele ja peredele kui täiskasvanutele ja eakatele, eri pikkusega orienteerumisradu alates 1 km kuni pea 10 km pikkuseni, algõpet kaardi ja kompassi kasutamise kohta ning head enesetunnet kaardiga looduses liikumisest. Rajale võib minna nii üksi kui kaaslasega vabalt valitud ajal pärastlõunal vastavalt päevakusarja juhendile. Tänavu oodatakse 16 päevakusarjas hooaja peale kokku ligi 50 000 stardikorda.


RMK rogainipäeval pakutakse eelnevalt registreeritud 2-5 liikmelistele võistkondadele seikluslikku kolmetunnist orienteerumismatka, millest on oodatud osa võtma nii tulihingelisi sportlasi kui muidu aktiivseid inimesi. Osalejatele jagatakse enne võistlust kaart, mille abil tuleb maastikult leida võimalikult palju kontrollpunkte, millel on erinevad väärtused. Läbitavad punktid ja distantsi pikkuse valib iga võistkond vastavalt võimetele. Punktide läbimine fikseeritakse nutitelefoniga.

Eestimaa orienteerumisnädalat korraldab Eesti Orienteerumisliit koostöös liikmesklubidega ning RMK rogainipäeva RMK koos orienteerumis- ning spordiklubidega mitmelt poolt Eestist.

Eestimaa orienteerumisnädala kalender:
E 11.05. Pirita Velodroom
T 12.05. Paide ja Palujärve (Põlvamaa)
K 13.05. Rakvere, Võru, Otepää ja Paralepa (Haapsalu)
N 14.05. Alatskivi, Pirita Jõeorg, Värska, Pannjärve (Ida-Virumaa), Raeküla (Pärnu), Kärdla ja Kuressaare
P 17.05. RMK rogainipäev: Aegviidu, Peraküla, Kiidjärve, Raeküla, Oandu, Alutaguse.

Lisainfo:
Päevakud www.paevakud.ee ja https://www.facebook.com/events/1445604185750992/
RMK rogainipäev: www.rmk.ee/rogain ja https://www.facebook.com/events/1447258095566626/

Eestimaa orienteerumisnädala tutvustusklipp Youtubes https://www.youtube.com/watch?v=NVR3SFqcmy4&feature=youtu.be
Rogainipäeva tutvustusklipp: https://www.youtube.com/watch?v=2NFuFyG6J1k