Keila-Joa mõisapargis saab kunstnikuks hakata 17.04

RMK Viimsi looduskeskus alustab üritustesarjaga „Aasta maalides“ ning kutsub kõiki soovijaid oma kunstnikusoont avastama looduskaunitesse kohtadesse Tallinna ümbruse puhkealal. Esimene üritus toimub laupäeval, 25. aprillil Keila-Joa mõisapargis, lisaks maalimisele saab osa võtta ka juhendatud retkedest.

Keila-Joa mõisaparki tärkavat kevadet imetlema on oodatud  kõik looduse- ja kunstisõbrad, maalipäev algab kell 12 ja lõppeb kell 16. Kohaletulnutele jagatakse kätte maalimiseks vajalikud molbertid, värvid ning pintslid ning enne, kui oma loovuse lendu saab lasta, tutvustavad staažikas maalijuhendaja Zair Zeilanov ja noor kunstnik Anete Lomp erinevaid maalimisvõtteid. Juhendajatelt on võimalik nõu küsida kogu maalipäeva jooksul.

Lisaks maalimisele saab osa võtta juhendatud retkedest Keila-Joa mõisapargis, mida viivad läbi RMK Viimsi looduskeskuse retkejuhid. Eelnevalt tuleks end retkele registreerida RMK veebilehel. Retked ja maalimise juhendamine toimuvad nii eesti kui ka vene keeles. Üritus on osalejatele tasuta.

Kevadise maalipäeva koostööpartneriteks on Kadrioru Lossikool ja Vene Kunstnike Ühendus Eestis. „Aasta maalides“ toimub neljal korral aastas – lisaks Keila-Joale veel ka 4. juulil Meremõisa rannas, 3. oktoobril Pakri poolsaarel ja 2016. aasta jaanuaris Viimsi poolsaarel.

Loe maalipäeva täpset programmi ja registreeru retkele siit: loodusegakoos.ee/sundmuste-kalender/sundmus

Üritustesarja „Aasta maalides“ korraldab RMK Viimsi looduskeskus. Rohuneeme tee 29 asuvas looduskeskuses saab uudistada interaktiivset püsinäitust „Metsas on väge!“, samuti viiakse keskuses läbi loodusharidusprogramme lasteaedadele, koolidele ja täiskasvanutele, toimuvad vestlusõhtud, loodusringid lastele ning looduse ja loovuse ringid täiskasvanutele.

Lisainfo:
Daniel Juhhov
RMK Viimsi looduskeskuse juht
tel 5340 7513
e-post daniel.juhhov@rmk.ee
www.rmk.ee, www.loodusegakoos.ee