Harkus toimub sügisene maali- ja matkapäev 07.10

Laupäeval, 10. oktoobril kell 11-15 toimub Harku metsas RMK tasuta maali- ja matkapäev, kus kunstnik Zair Zeilanov õpetab maalima sügisest metsa ning matkajuhid viivad läbi loodusretki.

Ürituse korraldaja, RMK Viimsi looduskeskuse juhi Daniel Juhhovi sõnul on üritusele oodatud nii algajad kunstihuvilised kui ka kogenud maalijad. “Harku suurepärased metsarajad on populaarsed eelkõige tervisesportijate seas ning sageli ei teata, missuguseid maalilisi paiku see pealinna külje all asuv mets veel peidab,” sõnas Juhhov. Maalipäeva keskmes ongi sügisvärvides Harku metsa peidetud aarded, näiteks kaunid liivaluited, mida osalejad saavad kogenud kunstniku Zair Zeilanovi juhendamisel maalida. Kõik maalimiseks vajalikud vahendid jagatakse osalejatele kohapeal.

Lisaks maalimisele saab RMK Viimsi looduskeskuse matkajuhtide eestvedamisel seigelda Harku metsa põnevamatesse paikadesse. Retked ja maalijate juhendamine toimuvad nii eesti kui ka vene keeles.

Harku metsa loodusrada algab Tähetorni tänava äärsest parklast, mis jääb Kadaka tee ja Tähetorni tänava ristmikult 700 m kaugusele. Ühistranspordiga tulijad saavad loodusraja lähedusse liinibussiga nr 10 (peatus Kadaka pst) ja nr 20 ja nr 20A (peatus Nõva). Maalipäev toimub parklast jalutuskäigu kaugusel.

Sügisene maalipäev on kolmas üritus sarjast “Aasta maalides”, mida RMK Viimsi looduskeskus korraldab koostöös Kadrioru Lossikooli ja Vene Kunstnike Ühendusega. Esimene maalipäev toimus tänavu 25. aprillil Keila-Joa mõisapargis, juulis maaliti suve- ja merevaateid Meremõisas ning aastaaegadele kohaselt ootab sel aastal ees veel talvine maalipäev Viimsi poolsaarel.

Loodusretkel osalemiseks tuleb end kirja panna veebiaadressil loodusegakoos.ee/sundmuste-kalender/sundmus. Need, kes retkel osaleda ei soovi, eelnevalt registreeruma ei pea, piisab vaid kohaletulemisest.

Lisainfo:
Daniel Juhhov
RMK loodushoiuosakond
Viimsi Looduskeskuse juht
tel: 5340 7513
e-post: daniel.juhhov@rmk.ee