Eesti juubeliks otsitakse lastele ja noortele mõeldud projekte 20.10

Riigikantselei kuulutas täna välja taotlusvooru, millega otsitakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks sobilikke üle-eestilisi laste- ja noorteprojekte, mis oleksid seotud looduse ja/või liikumisega.

„Eesti Vabariigi 100. aastapäeva fookuses on lapsed ja noored, seetõttu ootame just neile mõeldud huvitavaid üle-eestilisi projekte, mis oleks seotud kas loodusega või  liikumisharjumuste kujundamisega,“ ütles taotlusvooru komisjoni esimees ja EV100 korraldustoimkonna liige Anneli Ohvril.

Esitatud ideedest valitakse välja kuni 15 projekti, mille edasiarendamist toetatakse kogusummaga kuni  50 000 eurot. „Tegemist pole veel projektide elluviimise rahastamisega, vaid toetusega heade ideede edasiarendamiseks. Innustame mõtlema suurelt ja kasutama võimalust saada julgetele ideedele tuult tiibadesse. Toetust saanud ideede edaspidist elluviimist on võimalus taotleda EV100 juubeliprogrammi vahenditest,“ selgitas Ohvril. Projektid peavad toimuma Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise ajaperioodil 2017.aasta aprillist kuni 2020. aasta veebruarini.

Toetust taotlema on oodatud Eestis registreeritud eraõiguslikud ja avalik-õiguslikud isikud ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, kellel on varasem kogemus lastele või noortele mõeldud projektide vallas.

„Arendustoetust on suurem võimalus saada uudsetel ja koostööl põhinevatel projektidel, mille mõju on laiem ja püsivam liikumisharjumuste kujundamisel või loodusega seotud kogemuste ja teadmiste andmisel,“ avas hindajate ootusi Ohvril. „Projektiidee ei pea olema ilmtingimata uus, oodatud on ka head ideed uues kuues.“

Taotlusvooru väljakuulutamine ja infotund toimub täna 20.oktoobril algusega kell 13:00 Mustpeade Majas (Pikk 26, Tallinn). Venekeelne infopäev toimub 22. oktoobril algusega kell 11:00 Loodusmuuseumis (Lai 29a, Tallinn).

Taotlusvooru tingimused, taotluste hindamise põhimõtted ja muu seonduv materjal on leitav veebilehel ev100.ee/et/konkursid. Taotluste esitamise tähtaeg on 30. november 2015.

Taotlusi hindab komisjon, mis koosneb EV100, Eesti Olümpiakomitee, Rahvusringhäälingu, Eesti Noorsootöö, Riigimetsa Majandamise Keskuse ning meediaväljaannete Eesti Loodus ja Loodusesõber esindajatest.

Lisainfo:
Anneli Ohvril
EV100 turundus-ja kommunikatsioonijuht
tel 5297557
e-mail: anneli.ohvril@riigikantselei.ee
ev100.ee