RMK Tallinna kontorisse kolis ninasarvik 30.05

RMK Toompuiestee teabepunkti aatriumisse saabus eelmisel nädalal Tallinna loomaaias 41-aastaseks elanud ja Eesti Loodusmuuseumilt laenuks saadud teravmokk-ninasarvik Murray topis.

Kogukat ninasarvikut on huvilistel hea võimalus näha juba homme, mil RMK korraldab Tallinnas Toompuiestee teabepunktis ja Viimsi looduskeskuses avatud uste päeva. Pereürituse jooksul saab tutvuda näitustega, osaleda retkedel, maalikursusel ja piknikul ning meisterdada metsamedaleid. Kahe maja vahel sõidab kell 12-16 mõlemas suunas iga poole tunni tagant tasuta Metsaekspress.

Tallinna loomaaias 2010. aasta alguseni külastajaid rõõmustanud Murray sündis Keenias ja ta püüti loodusest 1971. aastal. 1988. aastal toodi loom Šveitsist Tallinna Loomaaeda ja seal elas ta 41-aastaseks, olles üks vanemaid loomaaedades elanud ninasarvikuid maailmas.

Ninasarviku topise valmistamine oli tõeline väljakutse, sest Eestis puudusid seni vastavad kogemused. Topise anatoomiliselt täpse mannekeeni valmistamine võttis aega viis kuud, samuti töödeldi pikalt algselt mitusada kilo kaalunud ninasarviku nahk, Saksamaalt saabusid eritellimusel valmistatud klaassilmad ning topisele paigaldati kunstmaterjalist sarv. Topis valmis Eesti Loodusmuuseumi kogu jaoks lõplikult 2011. aasta alguses ja selle valmimist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Ninasarvik Murray topis jääb Tallinnasse RMK Toompuiestee teabepunkti külastajatele uudistamiseks vähemalt käesoleva aasta lõpuni.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool, 70% Eesti-Soome ühisettevõttest AS Eesti Metsataim ning Põlula Kalakasvatuskeskus. RMK-s töötab üle 700 inimese. 

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
marge.rammo@rmk.ee
Telefon 513 7035

www.rmk.ee