Metsaviktoriinil osales üle 9000 õpilase 30.04

Kolmeteistkümnendat korda toimunud RMK igakevadise Metsaviktoriini osalejate arv lõi taas rekordeid - tänavu registreerus 906 klassi 209 koolist üle Eesti ning kokku sai tulemuse kirja 9196 õpilast. Iga vanusegrupi 10 parimat klassi saavad auhinnaks tasuta loodusõppeprogrammi või metsapäeva RMK looduskeskustes.

Metsaviktoriini eestvedaja, RMK Oandu looduskeskuse juhi Tiina Neljandiku sõnul võidutsesid taaskord Võhma Gümnaasiumi õpilased, kes õpetaja Pilvi Ailti juhendamisel saavutasid kahes vanemas vanuseklassis topeltvõidu. Noorema vanuseklassi parimaks osutus väikese Metsküla Algkooli 4. klass Läänemaalt, keda juhendab õpetaja Astrid Sumberg.

Kolmandat aastat sai Metsaviktoriini küsimustele vastata ka vene keeles. Venekeelsete koolide parimad olid Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool ja Tallinna Linnamäe Vene Lütseum.

„Tagasiside näitab, et paljud klassid käivad ka loodusest küsimustele vastuseid otsimas, viktoriini tegijatele teeb see muidugi suurt rõõmu,“ rääkis Tiina Neljandik. „Õpetajate sõnul oli kõige raskem vastata küsimustele, kus foto järgi tuli kokku viia sama puu isas- ja emasurvad või urbade järgi leida viljad-seemned, mis neist kasvavad. Keeruline oli lugu ka vanarahva metsatarkustega, mis igas Eesti nurgas natuke isemoodi kipuvad olema.“

Viktoriini tulemustega ja kokkuvõtetega saab tutvuda RMK kodulehel www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin. Erinevate looduskeskuste loodusõppeprogrammide valikuvõimalustega saate tutvuda siin: loodusegakoos.ee/metsakool.

Metsaviktoriin on mõeldud abiks õpetajale loodusainete õpetamisel ja selles osaletakse klasside kaupa. Teist aastat vastasid nooremad ja vanemad viktoriinilised eraldi küsimustekomplektidele. Et klassi tulemus arvesse läheks, peab vastama vähemalt 75% õpilastest. Kõigile vähemalt 75% maksimaalsest punktisummast saanud õpilastele ja samuti klasside juhendajatele saadab RMK metsaviktoriini meenena RMK sirvilauad, millest saab metsa- ja rahvatarkusi lugeda ning ka ise oma metsamõtteid ja tähelepanekuid kirja panna. 

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool, 70% Eesti-Soome ühisettevõttest Eesti Metsataim ning alates 2014. aastast ka Põlula kalakasvandus. RMK-s töötab üle 700 inimese.

Lisainfo:
Tiina Neljandik
RMK Oandu looduskeskuse juht
telefon 676 7397, 509 9397
e-post tiina.neljandik@rmk.ee

www.rmk.ee