Elistvere loomapark ootab öiseid külastajaid 07.07

Selle nädala kolmapäevast pühapäevani, 9.-13. juulini on külastajad RMK Elistvere loomaparki Jõgevamaal oodatud kella kümnest hommikul kuni kella üheni öösel.
Teiste seas saab loomapargis näha ka kevadisi loomalapsi: metsseapõrsaid, kabehirve ja metskitsetalle. Ennast on hästi sisse seadnud ka noor põdravasikas Erik, kes võeti loomaparki pärast seda, kui põder Tõnu eelmise aasta lõpus külastaja poolt pakutud pähklite tõttu lämbus.

RMK Elistvere loomapargi majandusjuht Sirje Saul loodab, et eesootav nädal tuleb pilvitu ja vihmavaba, sest siis on südaöö paiku veel ka piisavalt valge, et ringi vaadata. “Öösel on loomapargi hääled valjemad ning loomad ise aktiivsemad, elamus on kindlasti teistsugune kui päeval,” sõnas ta, lisades, et varasematel aastatel on suveöö loomapargis olnud eriti populaarne noorte ja armunud paarikeste seas.

Loomapargis saab näha euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metssiga, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, halljänest ja faasanit. Siseruumides võib tutvuda näriliste ekspositsiooniga.

RMK Elistvere loomapark asub RMK Tartu-Jõgeva puhkealal Elistveres, Jõgevamaal. Sissepääs loomaparki lõppeb pool tundi enne pargi sulgemist, suveööl kehtivad tavalised piletihinnad. Elistvere loomapark on avatud iga päev, juunist augustini on tavapärased lahtiolekuajad kl 10-20.

2013. aastal külastati RMK Elistvere loomaparki 58 000 korral, mis on suurim number alates aastast 2008, kui loomapark RMK koosseisu kuulub.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool, 70% Eesti-Soome ühisettevõttest AS Eesti Metsataim ning Põlula Kalakasvatuskeskus. RMK-s töötab üle 700 inimese.

Lisainfo:
Sirje Saul
RMK Elistvere loomapargi majandusjuht
Tel 676 7305, 515 9305
www.loodusegakoos.ee/elistvere-loomapark