Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
22. mai 2014

“Vereta jaht” Hiiumaal

Möödunud nädalavahetusel toimus “Vereta jaht” Hiiumaal, kus 32 fotokütti jäädvustasid saarel elavaid loomaliike ja Hiiumaale iseloomulikke maastikke. Jahisaaki käidi noolimas isegi vee all.

Kohalikud, hästi metsaelu tundvad jahimehed olid fotoküttidele nõustajateks ja andsid suure panuse jahi õnnestumisse. Reede õhtust pühapäeva keskpäevani toimunud jahiretkedel sattus objektiivi ette põtru, hirvi, metssigu, metskitsi, rebaseid ning üks vana hunt ja uudishimulik hallhüljes. Hulgaliselt saadi pilte sookurgedest ja valgepõsk-laglede rändest ning paljudest teistest linnuliikidest. Erilist tähelepanu pälvis muidugi selle aasta jahiloom – kormoran. Muidugi, nagu ikka, saadi palju rohkem mälupilte, näiteks end hetkeks näidanud haruldasest euroopa naaritsast või ehk pöörase kiirusega veesilmast üle ujunud väga suurest nastikust. Mõned fotojahimehed, küsimuse peale saagi kohta. vaid muhelesid ega kõssanudki oma kaamerasse püütud vägevatest kaadritest. Ka neid same näha fotonäituse. “Vereta jahi” fotonäitus parimatest piltidest avatakse oktoobris RMK peakontori aatriumis Toompuiestee 24.

“Vereta jahti” korraldajad on RMK ja Overall Eesti AS.

Pildid Hiiumaalt

HirvKormoran – selle aasta jahiloomMerisk


Vana isashunt

 

Foto: Jaan Künnap


Lisa kommentaar

Email again: