Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
15. mai 2014

Mägrakaamera

Hirved on tänaseks läinud värsketele rohumaadele ja kaamera juurde söödaplatsile neil enne sügist asja ei tule
Alates eilsest seadsime üles mägrakaamera, mis asub hirvekaamera asukohast umbes neljasaja meetri kaugusel metsas. Veel veidi silumist vajav kaamerapilt näitas eile õhtul mägra liikumist juba mõni tund peale selle töölehakkamist. Loomake oli pildil esimest korda kell 21.11 ja teine kord näitas end  täpselt tund aega hiljem. 

Loodetavasti õnnestub meil kaamera vahendusel jälgida mäkrade igapäevaseid tegemisi nende loomulikus ja inimese poolt häirimata keskkonnas. Hoiame pöialt, et ainulaadne tehniline lahendus edastab meile paksu metsa seest tõrgeteta veebipildi ja oleks ka põnev. Oleks eriti vägev, kui saaks teada mäkrade kohta midagi täiesti uut. Selles lootuses jälgigem mägrakaamerat.

Ei näe välja just tordilik – sitt mis sitt, kuid just see mitte esteetiline “mägrapeldik” lisas kindlustunnet, et siinne mägraurgudega mullaküngas on õige mägrakaamera asukohaks. Saame näha.Selline näeb välja mäkrade kodu ja selle ümbrus panoraampildis:

Lisa kommentaar

Email again: