Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
02. veebruar 2015

Väike vilgas rähn

Varblasestki väiksem väike-kirjurähn (Dendrocopos minor) näitab end harva. Üle Maarjamaa vähearvukalt levinud ja lisaks väga varjatud eluviis kahandavad veelgi võimalust kohata seda Euroopa pisimat rähni.
Praegu, raagus puude aegu võib õnnekorral püsimatut linnukest tüvedel ja okstel vilksatamas näha. Väike-kirjurähn liigub toiduotsinguil peaasjalikult ranniku ja jõgede kallastel kasvavatel lehtpuudel, sagedamini sangleppadel. Talvel käivad nad roostikus noolimas pillirookõrtel talvituvaid putukavastseid ja -nukkusid.

Suurem sugulane ja kõige tavalisem rähniliik – suur-kirjurähn.

Väike-kirjurähn ja meremüha

 

Meie suurim rähn on hakist tublisti kogukam – musträhn.


Lisa kommentaar

Email again: