Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
02. juuni 2014

Mäkrade pojalootus ja “sõiduplaan”

Selge on, et meie mägrakaamera ees olevas kolme uruavaga väikeses mägrakünkas elavad kaks mäkra – ootuspäraselt emas- ja isasloom.

Mägra poegi pole aga näha olnud ja polegi midagi imestada, sest emasmägrad ei pruugi poegida igal aastal. Kuid pole lootusetult hilja ja ilmvõimatu, et ühtäkki pistavad just kaamera ees olevast urust välja oma pead väikesed mägrapägalikud. Neil kärplastel võivad pojad sündida üsna pikas ajaskaalas märtsist kuni mai alguseni. Vastsündinud roosadel ja halli siidise karvaga mägrabeebidel kulub veel viis nädalat enne kui neil silmad avanevad ning veel kuni paar nädalat pimedast urust maailma avastamiseni. Nii, et nad võivad sealt veel tulla.

Kaamerasalvestised näitavad, et praegu võib kõige tõenäolisemalt näha mägrakaamerast loomade tometamisi hommikul kella 5-7 ja õhtul 19-21. Selline see sõiduplaan – valgel ajal hommikul ja õhtul.

Lisa kommentaar

Email again: