Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
30. juuli 2014

Teistmoodi Soomaa

Sellel aastal on olnud Soomaa natukene teistsugune kui eelnevatel. Loodus on mänginud vingerpussi ja jätnud kevadel ilma viiendast aastaajast – üleujutavast suurveest.

Nüüd juulikuu lõpus oli juba võimalik Raudna jõe sängis saabastega jalutada ilma, et need märjaks oleks saanud. Nii oli vähemasti Raudna jõe vägeva Upsi tamme juures oleval jõelõigul, kus külitasid kuivale jäänud vesikupud. Jõgedest on saanud mõneks ajaks nired ja kraavid jäänud täitsa kuivaks – Soomaa jaoks haruldane vaatepilt, mis vääriks oma silmaga vaatamist.

Soomaal seikleja peaks nüüd põuasel ajal ära käima RMK Soomaa looduskeskuses ja vaatama kontrastiks siin eksponeeritud fotosid 2010. aasta kevadisest suurveest, mis  on olnud viimase saja aasta jooksul kõrgeim. Looduskeskuses on muudki põnevat: Saima Kuill-Jänes’e akvarelltehnikas loodusmaalid, Voldemar Luhti nikerdatud hobused erinevaid töid tegemas, topiseid jpm. Siit saab kaasa võtta Soomaal liikumiseks väga vajaliku kaardi, kus on näidatud puhkekohtade, vaatlustornide ja matkaradade asukohad.


Lisa kommentaar

Email again: