Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
25. august 2014

Tara-seatapp (Calystegia sepium) väänleb vastupäeva

Suured trompetikujulised valged õied püüavad pilku.

Tara-seatapu õõitsemisaeg kestab kaua – juulist oktoobrini. Praeguseks on kiiresti kasvavad vääntaime väädid veninud juba 2-3 meetri pikkuseks ja mõnes paigas, näiteks rannaroostikus võib pilliroo varte ümber väändunud ja õites taimi leida massiliselt kasvamas. Sagedasemad kasvukohad ongi tara-seatapul rannikualad, jõgede kaldad, aiad.

Tara-seatapu sugulane kassitapp on väiksemate õitega ja kasvult väheldasem.

Videos on näha õie avanemist ja sulgumist ning vastupäeva väänlevat vääti. Tõsi on, et tara-seatapu väädid “kerivad” end teise taime, aialipi või mõne muu sihvaka eseme ümber alati vastupäeva.

Lisa kommentaar

Email again: