Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
14. aprill 2014

Näsiniin (Daphne mezereum)

Kes siis ei tunneks sinilille? Vähe on neid. Raagus metsa all õitest roosat põõsakest aga  ei pruugita alati äragi tunda.

Näsiniin kasvab ja õitseb samal ajal ja sageli samades kohtades kus sinilillgi. Kuid kaugeltki mitte alati  me ei leia sinetava metsa alt mürgist näsiniinepõõsast. Mürgiseks teeb taime kõik osad ja lõhnad dafnetoksiin.

Nii, et õit võiks nuusutada vaid korraks veendumaks tema heas lõhnas. Jäägu meist näsiniinele metsas kõik oksad ja õied külge, et ei tekiks oksa murdmisest kätele ville ega vaasi pandud õitest peavalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Email again: