Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
14. oktoober 2014

Kohtumine metsas

Mitmete juhuste kokkusattumisest sai Põrgupõhja punkri lugu.

Sõites Raplamaal Tiduvere kandis metsateel, pidin ühtäkki tõdema, et auto rataste alt on kadunud kõva pind ning olen jäänud põhjalikult mülkasse kinni. Ei kulunudki palju aega, kui nägin hämarduval metsateel lähenemas meest, kes polnudki seeneline – ajaloolane hoopis. Autole abi oodates arenes jutt lähedal asunud metsavendade punkrile ja Põrgupõhja Risti seltsi tegemistele. Saanud auto kindlale pinnale, võtsime ette jalutuskäigu punkri asukoha  juurde Okupatsioonide muuseumi teaduri Martin Andrelleriga.

Aegade jooksul on inimese poolt kujundatud eriilmelisi jälgi meie metsades üsna rohkesti, kuid tihti me ei pruugi neid märgata või kuidagi tõlgendada. Vana Põrgupõhja punkri asukoht on olnud üks neist, mis tänaseks saanud aru- ja kättesaadavaks.

Lisa kommentaar

Email again: