Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
28. aprill 2014

Juba aprillis?

Pole sugugi tavaline, et põtradel sünnivad vasikad juba aprillikuus. Tavapäraselt juhtub see mai esimeses pooles.
Ida-Virumaal, Tudust mõne kilomeetri kaugusel Sonda suunas, vesise pokumaaga ümbritsetud kõrgemas kohas sündisid kaksikud põdravasikad juba 25. aprillil. Staazikas põdrauurija Jüri Tõnisson seostas nii varajast sündi kergelt kulgenud tiinusajaga. Talv oli soe ja süüa jätkus. Põdralehmad teavad kuna on parim aeg vasikatel sündida. Nad võivad ilmaoludest lähtuvalt tiinusaega nihutada nädala võrra varsemaks või hilisemaks. Jüri arvas, et tugev ja tubli loom sai viljastatud möödunud aasta septembri teisel poolel, kui oli paaritumise tippaeg – neist sünnib ka kõige rohkem kaksikuid vasikaid.

Kui satute kogemata maas lebava põdravasika lähedusse siis eemalduge kiiresti ohutusse kaugusesse sest põdralehm võib olla lähedal.

Selle aasta kaksikud. Pildistas Peeter Kangur

Lisa kommentaar

Email again: