Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
24. september 2014

Hirved möergavad

Kui teeme arvutis lahti hirvekaamera, siis võib näha matsutavaid metssigu, õunu nosivaid kährikuid, mäkru ja rebaseid. Taustahelina kuuleme aga möergavaid hirvi.

Jah, hirvedel on kiired ja väsitavad ajad, armuvalu paneb hirvepullide võimsa hääle pimeduses kilomeetrite kaugusele kajama. Pulmi pidavad loomad ei tee praegu asja söödaplatsile, kuid möergeid ja vahest isegi rivaalitsevate pullide pusklemisel tekkivat sarveklõbinat kostub ka kaamerasse. Mõned neist pullidest klaarivad jõuvahekordi siinsamas kõrval oleval lagedal heinamaal. Kui jõuliste häälitsustega ei õnnestu tugevamat selgitada, siis lahendavad pullid oma erimeelsused vägevate sarvede abil. September ja oktoober ongi punahirvel jooksuaeg ja paaritumise nimel üritavad parimais aastais hirvepullid hirvelehmi oma kontrolli alla saada möirete ja võitlusega. Kuulame siis.

Jooksuaeg Nasva jõe luhal.


Pildi autor: Jaan Künnap

Vaata otsepilti siit!

Jaga oma muljeid looduskalender.ee foorumis

Lisa kommentaar

Email again: