Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
14. aprill 2014

Harilik katkujuur (Petasites hybridus)

Varakevadistest esimestest õitest on kindlasti laialt tuntud paiselehe erkkollased õied. Temaga üheaegselt õitseb ka harva esinev Uus-Meremaalt pärinev harilik katkujuur. 

Praegu on parim aeg otsida selle  taime kena õisikut. Niisked kohad parkides, kraavide ja tiikide kallastel, mere rannas – need kasvukohad talle meeldivad. Õites katkujuurt silmitsedes me lehti ei näe.  Vägevad kuni meetri kõrgused lopsakad lehed arenevad hiljem. Selle põneva taime tõid meile keskajal mungad. Siis kasutati taime lehti ja risoome katku raviks, haavade parandamiseksning köha korral. Sealt ta nimigi. Kes otsib, võib teda leidagi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Email again: