Blogi eesmärk on kajastada RMK Looduskaitseosakonna töötajate tööga seotud emotsioone ja mõtteid ning teavitada avalikkust looduskaitsetöödega seotud kordaminekutest ja probleemidest.  Blogi sissekanded väljendavad RMK LKO töötajate isiklikke mõtteid ja veendumusi ning ei väljenda RMK ametlikke seisukohti. Blogi ei ole RMK ametlik suhtluskanal. Head lugemist! 
09. detsember, 2014

Matsalu rahvuspargis valmis Kloostri sild

Kloostri sild-regulaator on Kasari luhtadele juurdepääsuks ülioluline ning see loob paremad tingimused Kasari luha hooldajatele ning võimaldab parandada luhal pesitsevate lindude elutingimusi.

Täna võeti vastu Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastamisel valminud Kloostri sild-regulaator. Sild-regulaatori valmimine loob turvalise ülepääsu Kasari jõest ja võimaldab luhalt niidetud heinapallid ära vedada. Äsjavalminud Kloostri silla ja 2011 valminud Rõude silla veeregulaatorite varjade ülestõstmisega on võimalik pikendada kevadise suurvee kestust Kasari luhal. See on vajalik lindude pesitsus ja toitumistingimuste tagamiseks veevaestel kevadetel.Võrdluseks foto vanast Kloostri sillast, millest luhahooldajad ohte trotsides oma traktorite ja järelhaagistega üle sõitsid.

 

Lisa kommentaar

Email again: