RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
16. veebruar, 2017

Masinate parandustööd objektil

Töömehed saavad väiksemate remonditöödega hakkama otse objektil.

Õhtupoolikul, kontorist koju sõites, põikasin läbi teele lähedal olevalt poolloodusliku koosluse taastamise objektilt Mullutu-Loode hoiualal. Taastamisel on rendile antud soostunud niit.Kõigepealt üks varasem pilt alast aastal 2014, enne taastamistöid.
Esiplaanil on 2015. a taastatud ala - nüüdseks kenasti kamardunud ja karjatatud. Tagapool, vanade hakkevirnade taga, on hetkel taastamisel olev ala. Taastamistööd teostab RMK tellimusel Tekamer OÜ.Töö on pooleli, kuid harvesteril purunes detail. Taastatavatel aladel on puud enamasti kõverad ja jändrikud ning masinad saavad üsna suurt koormust. Taamal on 2015. a taastatud ala.Asja tuleb kohapeal remontima hakata. Teise traktori pealt mees appi ja poldid keeratakse lahti.Purunenud detail vajab keevitust.Enne keevitamist on vaja murdekoht lihvida.Lihvimine on täes hoos.Lõpuks keevitamine, jahutamine, poldid tagasi ja asi saigi korda. Voolu andis elektrigeneraator.


Tekamer on meil taastanud mitmeid poolloduslike koosluste objekte, töid on tehtud ka kõrede elupaikades Harilaiul, Kõõrul ja Veskijärvel ning Viidumäe allikasoode taastamisel. Hästi tehtud tööd!

Lisa kommentaar

Email again: