RMK Metsaviktoriin 2012 aitas üheteistkümnendat korda metsatarkusi taga nõuda

Viktoriinist võttis tänavu osa 8762 õpilast 225 koolist üle kogu Eesti. Klasse oli registreerunud koguni 567! Igal aastal on viktoriin olnud isemoodi ja tänavu tegid kahes nooremas vanuserühmas oma agara osavõtu ja heade tulemustega ilma just väikesed maakoolid.

Metsaviktoriin on mõeldud eelkõige abiks õpetajale loodusainete õpetamisel ja selles osaletakse algusest peale klasside kaupa. Et klassi tulemus arvesse läheks, peab vastama vähemalt 75% õpilastest. Neil õpilastel, kes said palju punkte, kuid klasside edetabelist selle nõude täitmata jätmise tõttu välja jäid, ei maksa kurvastada – igaüks näeb oma tulemusi üldtabelist ikka. Kindlasti hindavad õpetajad nende häid õpioskusi ja teadmiste omandamise tahet.

Suur tänu kõigile, kes osa võtsid!


Parimate tulemused siin:
Vaata kõiki tulemusi siit:
Õiged vastused leiad siit:

Kõigile vähemalt poole maksimaalsest punktisummast saanud õpilastele ja samuti klasside juhendajatele saadame kooli metsaviktoriini meene – RMK helkuri, mis aitab teil paremini nähtav olla nii metsateedel kui linnas liikudes.

Iga vanusegrupi 10 parimat klassi saavad auhinnaks tasuta loodusõppeprogrammi või metsapäeva RMK looduskeskustes. Neid on üle Eesti 18, kõigil omad programmid ja võimalused, vaata lähemalt: www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/looduskeskused
Esimese koha võitnud klassidel lisandub auhinnale transpordikompensatsioon 150 eurot, 2. ja 3. koha saanutele 80 eurot sõiduks looduskeskusesse. Info sõidukompensatsioonide kohta telefonil 509 9397, 676 7010 või tiina.neljandik@rmk.ee

Kuna kevad on nii looduskeskustes kui koolides väga kiire aeg ja ettevõtmised juba pikalt ette planeeritud, on varasematel aastatel auhinnaprogrammid toimunud enamasti septembris-oktoobris. Võtke kontakti looduskeskusega, kuhu soovite külla minna ja leppige aja ning programmi suhtes kokku.

Esimest korda oli tänavu võimalik metsaviktoriini küsimustele vastata ka vene keeles. Seda võimalust proovisid 15 venekeelset kooli, 48 klassi, kokku 867 õpilast. Kõige aktiivsem osaleja oli Kohtla-Järve Slaavi Põhikool 14 klassiga.
Parima tulemuse aga saavutasid 6.-9. kl ja 10.-12. kl kategooriates Narva Soldino Gümnaasiumi õpilased õpetaja Pavel Kuznetsovi juhendamisel, kõige nooremate seas olid edukamad Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi 5. klassi õpilased Svetlana Štšetinina juhendamisel.

Täname veel kord teid kõiki ja KOHTUME METSAS!

Lisainfo:
Tiina Neljandik
RMK Oandu looduskeskuse juht
tel: 509 93397, 676 7010
tiina.neljandik@rmk.ee

Eelmised viktoriinid

 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011