Mis on rogain?

Mis toimub?

Pühapäev, 17. mai on suur RMK rogainipäev. Rogain on seikluslik orienteerumismatk, millest on oodatud osa võtma nii tulihingelised sportlased kui ka muidu aktiivsed inimesed, kes naudivad sõprade, pere või lemmiklooma seltsis looduses liikumist.

RMK rogainipäeval osalemiseks tuleb kokku panna 2–5-liikmeline võistkond. Osalejatele jagatakse enne võistlust kaart, mille abil tuleb metsast kolme tunni jooksul üles leida võimalikult palju kontrollpunkte. Kuna kõikidel kontrollpunktidel on erinev väärtus, saab võistkond ise omale sobiva raja ja liikumise tempo valida. Võidab see võistkond, kes kogub rohkem punkte. Teised võidavad muidugi ka – ilusa päeva metsas.

RMK rogainipäev toimub kuues kohas üle Eesti: Aegviidus, Perakülas, Kiidjärvel, Raekülas, Kurtna järvede piirkonnas ja Lahemaa rahvuspargis.

Start antakse kõikides piirkondades kell 12, ent kohal tuleks olla hiljemalt kell 11.30, kui jaotatakse välja kaardid ja jagatakse juhtnööre. Võistlus lõppeb kell 15. Osalustasu 3-5 eurot inimese kohta sõltub registreerimise ajast ning sisaldab raja kaarti ja võistluse lõppedes kerget sööki-jooki.

Võistluse ajal ja lõppedes vaata tulemusi SIIT.

PS. Kontrollpunktide läbimine tuleb võistkonnal registreerida nutiseadmesse tõmmatud MOBO mobiiliorienteerumise äpiga. Rahulikuma loomuga kulgejad võivad piirduda ka vaid paberist kaardi abil kontrollpunktide otsimisega. Sellisel juhul ei lähe kontrollpunktide läbimisel saadavad tulemused lihtsalt edetabelisse kirja.

Riigimetsa rogainima!