RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
16. oktoober, 2018

Viis mäkra korraga?

Mägrad üllatasid eile õhtul kaamera ees oma seltskonna suurusega. Kui harjumuspäraselt on nähtud emasmäkra kahe siin samas linnakus sündinud pojaga ja vahest ka isasmäkra siis nüüd oli neid korraga juba viis looma.

Mägrakaamera ajaloo jooksul pole kunagi nii palju mäkrasid korraga kaamerapildil olnud – omamoodi rekord.

Kust see salapärane viies mäger on tulnud ja kes ta on, võib vaid oletada. Videot vaadates tundub, et seltskonna uus liige võib olla sellel kevadel sündinud poeg. Kolm mäkra paistavad olevat ühes mõõdus ja veidi kitsama näo ja lühema koonuga, need on peaaegu vanalooma suuruseks sirgunud varakevadel sündinud noorloomad. Käitumise järgi otsustades kuulub uustulnuk territoriaalselt ja sotsiaalselt samasse mägraklanni. Klannisisese käitumise üks tavaline tegevus ongi vastastikune karvkatte puhastamine. Küllap siis ühte kuuluvad klanni liikmed ei ole piiritletud ühes mägralinnakus elavate loomadega.

Järsku naaberlinnakust tuli täditütar külla, ehk sai üürile magamistoa lühikeseks talveuinakuks või tuli õde karvahooldusele oma ainsa pojaga.

Eks paistab, kas näeme veel viite mäkra korraga või koguni rohkemgi.Lisa kommentaar

Email again: